Nákupná horúčka (alebo ako som takmer stále chorá…)

nakupna-horucka-bez-popisku-2Hneď na začiatok prehlasujem, že autorka tohto článku nie je zbohatlíčka, zlodejka, hazardná hráčka ani nič podobné. Autorka tohto článku je šetrná študentka, šikovná obchodníčka a, okrem iného, aj závisláčka na nákupnom portáli nazvanom Ebay.

Ebay je jednoducho fanatizmus, Ebay je závislosť, Ebay je nákazlivý! Nákupná horúčka nazvaná Ebay sa zväčša nedá liečiť. Baktérie v tomto ohľade zohrávajú úlohu lacných polotovarov vo forme aukcií alebo slovného spojenia BUY IT NOW! Pre overenie si zadajte webovú stránku www.ebay.com alebo www.ebay.co.uk a kochajte sa! Je naozaj čím. Či už potrebujete nový Blackberry, súčiastky do auta, oblečenie, knihy alebo nebodaj sezónny lístok NHL, nie je nič lepšie ako Ebay! Samozrejme, stránok podobných Ebay existuje mnoho, ale prečo byť horší, keď môžete byť najlepší? Pri tejto príležitosti som si dovolila zostaviť pár pravidiel nakupovania na Ebay:

Pravidlo č. 1: Paypal

Keď sa povie Paypal, väčšina z vás zrejme prekrúca oči alebo nevie, o čom píšem. Paypal je skvelá možnosť na to, aby ste sa na Ebay stali skutočným kráľom. A nielen na Ebay. Paypal je medzinárodný platobný systém a umožňuje vám posielať peniaze z jedného Paypal účtu na druhý. Zároveň je to rýchlejšie, bezpečnejšie a dôveryhodnejšie. V rámci mojej nákupnej horúčky je Paypal ako správny sirupček na uzdravenie. Stačí, aby obsahoval všetky potrebné ingrediencie a nakupovanie sa môže začať!

Pravidlo č.2: Pozor na veľkosti!

Veľký dôraz musíte dávať najmä na veľkosti, číslovanie, prípadne zmeny v meraní. Američania uvádzajú miery v inchoch, palcoch. 1 inch = 2,54 cm! Dôkladne si premerajte svoje miery a prirovnajte ich inchom, vyhnete sa tak následným reklamáciam. Drahé slečny, ak máte nohu veľkosti 36, v Amerike si svoju veľkosť nájdete pod číslom 5,5, v Anglicku zas pod číslom 3 UK.

Pravidlo č. 3: Dolár nie je euro

Pri kúpe drahých vecí je dôležité sledovať, aký je aktuálny rozdiel medzi eurom a dolárom (prípadne librou). Táto kolíska môže občas spôsobiť nepríjemnosti. Pred nákupom si skontrolujte aktuálny kurz, aby vám Paypal nestiahol viac peňazí, ako ste čakali.

nakupna-horucka-bez-popisku-1

Pravidlo č. 4: Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Z mojej vlastnej skúsenosti viem, že nakupovať u slabých predajcov znamená obrovské riziko. Tovar je zvyčajne veľmi lacný, ale kvalita je v tomto smere len vzdialeným termínom. Oblečenie je takmer vo väčšine prípadov napodobenina alebo zlý duplikát. Pred nákupom si nikdy nezabudnite pozrieť percentuálne ohodnotenie predajcu.

Pravidlo č. 5: Komunikujte s predajcom

Dôležitá je aj komunikácia s predajcom. Presvedčíte sa tak, či je predajca pri kúpe tovaru nápomocný a či vás dokáže prostredníctvom mailov ubezpečiť o jeho kvalitách. Podmienky predaja má zväčša napísané pri opise tovaru, ale ak vám čosi v podmienkach uniklo, nebojte sa ho kontaktovať.

Dúfam, že sa vám moje kázanie zapáčilo a hneď teraz si vyskúšate, ako zabiť nudu na internete. A milé študentky, nabudúce prídeme na otváranie akademického roka v rovnakých šatách od predajcu z Taiwanu! No nekúp to!

autorka článku: Monika Furmánková
zdroj foto: ebay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.