Poľská romantika alebo Fantastická trojka: Tieto novinky prináša mesiac máj do kín

Tento text vznikol v spolupráci so sieťou kín Cinemax.

Mesiac máj bude bohatý na horory, rozprávky, ale aj na romantiku. Kocúr Garfield, milujúci lasagne, sa nám predstaví v novom dobrodružstve, tentokrát však s jeho starým otcom. Na kinových plátnach sa objaví aj akčný film od Wesa Balla, Kráľovstvo planéty opíc, v ktorom nahliadneme do budúcnosti.

GARFIELD VO FILME, premiéra 02.05.2024

Žáner: animovaný
Prístupnosť: pre všetky vekové kategórie
Hrajú: Chris Pratt, Hannah Waddingham, Nicholas Hoult, Samuel L. Jackson, Ving Rhames, Cecily Strong
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Neznáša pondelky a miluje lasagne a šlofík. Obľúbený oranžový kocúr Garfield sa vracia v novej animovanej komédii! Keď sa na scéne objaví jeho stratený otec Vic, Garfield sa rozhodne vydať sa s ním na dobrodružstvo. Čoskoro vsak zistí, že jeho otec má tajomstvo, ktoré prinesie lavínu vtipných situácii.

Garfield
Foto: cine-max.sk

KRÁĽOVSTVO PLANÉTY OPÍC, premiéra filmu 09.05.2024

Originálny názov: Kingdom of the planet of the apes
Žáner: sci-fi, akčný, dobrodružný
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Owen Teague, Freya Allan, Kevin Durand, Peter Macon, William H.Macy
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: anglicky so slovenskými titulkami

Krátky obsah:
Film Kráľovstvo planéty opíc od filmového štúdia 20th Century Studios prináša  úplne nový akčný, dobrodružný príbeh, ktorý vstúpi exkluzívne do  kín od  9. mája 2024. Režisér Wes Ball vdýchne nový život legendárnej, epickej franšíze, ktorá sa tentokrát bude odohrávať niekoľko generácií v budúcnosti po Caesarovej vláde, v ktorej opice dominujú a ľudská populácia sa zmenšila a žije v ústraní a v tieni opičej civilizácie. Avšak nový tyranský opičí vodca buduje svoju ríšu tak drsne a totalitne, že jeden odvážny opičí samec podnikne strastiplnú cestu, ktorá ho prinúti spochybniť všetko, čo vedel o minulosti a urobiť rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť opíc a ľudoopov.

Kráľovstvo planéty opíc
Foto: cine-max.sk

TAROT: KARTY SMRTI, premiéra filmu 09.05.2024

Originálny názov: Tarot
Žáner: horor
Prístupnosť: od 15 rokov
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky
Hrajú: Jacob Batalon, Alana Boden, Humberly González, Olwen Fouéré, Wolfgang Novogratz, Avantika, Harriet Slater, Larsen Thompson, James Swanton

Krátky obsah:
Keď partia priateľov poruší základné pravidlo veštenia z kariet a pri vykladaní budúcnosti použijú karty niekoho iného, nevedomky vypustia zlo prebývajúce v prekliatych tarotových kartách. Postupne sa ocitajú zoči-voči svojmu vyveštenému osudu a stávajú sa obeťami desivých výjavov z diabolských kariet. Podarí sa im túto hrozbu poraziť – alebo aspoň prežiť?

Tarot: Karty smrti
Foto: cine-max.sk

ZAKÁZANÁ TÚŽBA, premiéra filmu 16.05.2024

Originálny názov: Heaven in hell
Žáner: romantická dráma  
Prístupnosť: od 18 rokov
Hrajú: Simone Susinna, Magdalena Boczarska, Katarzyna Sawczuk
Krajina pôvodu: Poľsko
Jazyková verzia: český dabing

Krátky obsah:
Smie sa zrelá žena bláznivo zamilovať a vrhnúť sa do víru vášne? Môže si atraktívny mladý muž vybrať staršiu partnerku, ktorá mu dodá nehu a blízkosť, ktorá mu tak chýbala? Olga (Magdalena Boczarska) je o pätnásť rokov staršia ako Max (Simone Susinna). Ona je úspešná žena s vybudovanou kariérou a postavením a matka mladej dospelej dcéry, on je atraktívny mladý muž, ktorý žije naplno a využíva každú chvíľu. Osud ich spojil a zaplietol do vášnivého vzťahu, ktorý bude musieť odolať viacerým nástrahám.

Zakázaná túžba
Foto: cine-max.sk

FANTASTICKÁ TROJKA, premiéra filmu 24.05.2024

Originálny názov: Giants of La Mancha
Žáner: dobrodružný, animovaný, komédia  
Prístupnosť: od 7 rokov
Krajina pôvodu: Nemecko
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Alfonso Quijote je 11-ročný chlapec s veľkou fantáziou. Ako právoplatný potomok a legitímny dedič dona Quijota a rovnako ako jeho pra, pra, pra, praotec, neustále chráni svoje milované mesto v La Manche pred príšerami, ktoré nikto iný nevidí.

Titulná fotografia: cine-max.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre: