NKN nominovaná na cenu v oblasti regionálneho rozvoja

logo-nknNitrianska komunitná nadácia bola nominovaná na prestížnu cenu Nadácie Orange. Stala sa tak jednou z najúspešnejších mimovládnych organizácii v oblasti regionálneho rozvoja za rok 2010.

NKN upútala organizátorov projektom Ruka v ruke s Nitrou, ktorého výsledkom bol Park pod Borinou. „Nominácii sme sa veľmi potešili, je to ocenenie za našu snahu. Cenu sme napokon nevyhrali, ale to nám neubralo z entuziazmu z našej práce. Teší nás, že sme vďaka tejto kampani oslovili takmer 3 000 Nitranov, ktorí sa aktívne zapojili a pomohli k tomu, aby vznikol Park pod Borinou,” hovorí Ľubica Lachká, správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie.

Výsledky 2. ročníka ceny Nadácie Orange

Nadácia Orange po druhýkrát odmeňovala neziskové organizácie v troch rôznych kategóriách, ktoré sa v uplynulom roku vyznamenali inovatívnymi riešeniami aktuálnych potrieb spoločnosti. V oblasti vzdelávania sa stala držiteľom ocenenia organizácia Daphne – Inštitút aplikovanej ekológie, v kategórii regionálneho rozvoja cenu získalo OZ TATRY a v oblasti podpory sociálnej integrácie sa laureátom stalo OZ Bol raz jeden človek. Všetci traja zástupcovia tretieho sektora získali od Nadácie Orange finančnú podporu na ďalšiu prácu vo výške 10 000 EUR.

Cena v oblasti regionálneho rozvoja

V kategórii Regionálny rozvoj sa uchádzali o ocenenie tri popredné mimovládne organizácie. Nitrianska komunitná nadácia zaujala porotu projektom Ruka v ruke s Nitrou – Park pod Borinou. Druhú nomináciu získal projekt environmentálneho centra OZ Pangaea v Novej Bošáci, ktorý pripravil Prírodné riešenie problému odpadových vôd v Bielokarpatskom regióne. Držiteľom Ceny Nadácie sa stalo občianske združenie TATRY.

Cena Nadácie Orange

Cena Nadácie Orange je prestížne ocenenie, jediné svojho druhu na Slovensku. Jej cieľom je prispievať k systematickému rozvoju filantropie a charity na Slovensku. „Nadácia Orange touto formou verejne a prakticky vyjadruje svoju podporu a vďaku mimovládnym organizáciám, ktoré majú odvahu raziť cestu vo svojich oblastiach pôsobenia a prichádzajú s inovatívnymi riešeniami celospoločenských problémov,” hovorí správkyňa Nadácie Orange Andrea Cocherová.

Ruka v ruke s Nitrou

Hlavným motívom projektu bola spoločná realizácia Parku pod Borinou obyvateľmi Nitry, dobrovoľníkmi, darcami, partnermi nadácie, inštitúciami. Išlo najmä o spoluprácu na budovaní spoločného projektu, ktorý by slúžil celej verejnosti. Výťažok zo zbierky bol použitý na výstavbu nového Parku pod Borinou. Symbolom kampane boli tlieskajúce ručičky. Kampaň spoločnými silami pomáhalo realizovať viac ako 180 dobrovoľníkov Do projektu sa zapojilo 20 základných a stredných škôl v Nitre a 4 inštitúcie. V rámci kampane sa predalo 2 391 tlieskajúcich ručičiek a vyzbieralo sa 5 283,65 €. Hlavným investorom a partnerom pri realizácii parku bolo Mesto Nitra.

tlačová správa NKN

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.