DAB predstavuje novú divadelnú sezónu 2011/2012

logo-dabDivadlo Andreja Bagara v Nitre v nadchádzajúcej divadelnej sezóne 2011/2012 pripravilo pre svojich divákov opäť zaujímavú ponuku. Repertoár nášho divadla obohatia štyri nové, žánrovo rôznorodé, tituly.

Novú divadelnú sezónu odštartuje v novembri 2011 premiéra svetovej muzikálovej klasiky – SLADKÁ CHARITY, od známych autorov N. Simona,C. Colemana a D. Fieldsovej. Slávny muzikál je ovenčený mnohými cenami od 60. rokov až po súčasnosť, uvádzaný nepretržite päťdesiat rokov na divadelných scénach po celom svete. Je to príbeh dievčaťa, ktoré chcelo byť milované. Dojímavá cesta hľadania lásky šťastia v živote. Humor aj slzy, hudobné lahôdky, choreografie vyrážajúce dych. Je to inscenácia, v ktorej nájdete vtipné, iróniou aj sentimentom podfarbené situácie, zapamätateľné songy, strhujúce tanečné čísla. V réžii Svetozára Sprušanského v hlavnej úlohe Charity  divákom predstavia protagonistky nitrianskeho hereckého súboru, ktorým je postava Charity doslova „šitá na mieru” – Kristína Turjanová a Klaudia Kolembusová.

V januári 2012 uvedieme v Štúdiu DAB inscenáciu v podaní mladého realizačného tímu pod názvom DVAJA ÚBOHÍ RUMUNI HOVORIACI PO POĽSKY autorky Doroty Maslowskej. Táto hra sa stala doslova divadelným hitom dnešných európskych javísk!  Spája v sebe komické momenty s vážnymi tónmi. Hra hovorí o komplexe malosti či skôr   podceňovania sa ľudí v krajinách bývalého východoeurópskeho bloku. V inscenácii budú účinkovať: Kristína Turjanová, Jakub Rybárik, Peter Oszlík, Ľudmila Trenklerová, Alena Pajtinková a Juraj Hrčka.

Ozajstná lahôdka čaká na našich divákov v marci 2012, kedy uvedieme vo Veľkej sále Divadla Andreja Bagara dramatizáciu slávneho románu Jane Austenovej PÝCHA A PREDSUDOK. Inscenácia sa chce zaradiť medzi divácky úspešné tituly scénického uvedenia klasických literárnych predlôh diel svetovej literatúry, ktoré diváci a čitatelia milujú a s potešením vyhľadávajú v nových a nových spracovaniach. Pýcha a predsudok je azda najznámejší román Jane Austenovej, ktorý je dnes považovaný za jej najčítanejší bestseller. Hlavné postavy románu sú mladá, dôvtipná a citlivá Elizabeth  Bennetová a inteligentný, ale neprístupný, navonok necitlivý pán Fitzwilliam Darcy. Román opisuje, ako obaja hrdinovia postupne prekonávajú svoju pýchu a zbavujú sa predsudkov, ktoré prekonáva predovšetkým ich vzájomná osudová láska. V réžii  Ľubomíra Vajdičku sa v hlavnej postave predstaví hosťujúci Tomáš Maštalír – člen Činohry SND. Ďalej hrajú: Kristína Turjanová, Gabriela Dolná, Ivan Vojtek, Ľudmila Trenklerová, Alena Pajtinková, Eva Pavlíková a ďalší.

V júni 2012, na záver divadelnej sezóny plánujeme uviesť v Štúdiu DAB komédiu Larsa von Triera KTO JE TU RIADITEĽ?. Hra zavedie divákov do nie príliš prosperujúcej počítačovej firmy, ktorá sa ocitla vo finančných problémoch a je tesne pred krachom. Hlavný hrdina Ravn je riaditeľom a zároveň majiteľom firmy. Túto skutočnosť však pred kolegami tají a vydáva sa 10 rokov za radového zamestnanca. Teraz, keď chce firmu predať, je nutné nájsť niekoho, kto riaditeľa zahrá. Kolotoč mnohých nedorozumení a komických situácií sa roztáča. V réžii Jána Luterána sa predstavia: Martin Šalacha, Peter Oszlík, Juraj Ďuriš, Martin Fratrič, Martin Nahálka, Peter Kadlečík, Marián Viskup a ďalší.

autorka článku: Mgr. Eva Bányiová
tlačová tajomníčka DAB Nitra

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.