Do Prahy za Robinom

Muzikál Robin Hood v PraheNákladný študentský život a hlavne život mladého a zábavychtivého človeka vyčerpáva peňaženku a účty natoľko, že na akékoľvek výlety do zahraničia nie je ani pomyslenie. Niekedy sa však nájde správny dôvod a vtedy netreba dlho otáľať.

Muzikál Robin Hood, pod taktovkou slovenského režiséra Jána Ďurovčíka, je podľa kritikov najlepším pražským muzikálom a predstavenie, ktoré som mala možnosť vidieť v divadle Kalich v Prahe ja, to len potvrdilo. V úlohe Robina sa predstavil, mne celkom neznámy, Ján Jackuliak a Marianu si zahrala Martina Bártová, ktorá hlavnú rolu získala vďaka kastingovej šou.

Muzikál Robin Hood v PraheKlasický príbeh zbojníka zo Sherwoodskeho lesa dotvárala moderne spracovaná hudba z dielne Ondřeja Soukupa, ktorú otextovala dnes už aj na Slovensku známa Gabriela Osvaldová. Dokonalá scéna a svetlá, dobové kostýmy, vtipné a trefné dialógy a v neposlednom rade aj dynamické piesne boli opäť raz pripravené a zladené tak, aby vo mne zanechali dojem, z ktorého budem „žiť” nasledujúcich pár dní.

Chvalabohu, príbeh nie je priamo adaptáciou žiadnej knižnej ani filmovej predlohy. Autori pracovali s rôznymi zdrojmi a tiež použili fantáziu. Dielo teda upravili tak, aby bolo ľahko adaptované pre hudobné divadlo a, samozrejme, nechýba množstvo veselých postáv a komických dialógov.

Mimochodom, v muzikáli sa objaví aj mnoho ďalších zvučných hereckých mien, ako sú Nela Pocisková, Lucia Šoralová, Václav Noid Bárta, Jan Kříž, ktorý, podobne ako Martina Bártová, získal rolu vďaka kastingovej šou, či Leona Machálková.

Mohla by som použiť množstvo gýčových superlatívov, ktoré by aj tak dostatočne neopísali pocity a dojmy, ktoré som po predstavení mala, ale, ako sa hovorí, lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť, v tomto prípade čítať. No a napokon, lístky na toto predstavenie by mohli byť skvelou odmenou za úspešne zvládnuté skúškové obdobie. Čo poviete?

autorka článku: Lucia Šimová
zdroj fotografie: patro.cz

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.