Register „lietajúcich“ pedagógov

Už čoskoro budú mať študenti možnosť kontrolovať, do akej miery sa im pedagógovia dokážu venovať. Minister školstva chce novelou zákona o vysokých školách znížiť informačnú nerovnosť.

Od budúceho roka by sa mal zverejňovať register zamestnancov vysokých škôl aj výška ich úväzkov. Novela zákona by mala umožniť elimináciu nespokojnosti študentov s dochádzkou pedagógov a na základe registra sa tiež študenti budú môcť rozhodnúť, ktorú vysokú školu uprednostnia. Pozitívne vnímajú novelu i vedenia univerzít, podľa rektora UKF Libora Vozára novela vychytá tzv. „lietajúcich” zamestnancov a aj zamestnávatelia budú mať prehľad, kde sa ich zamestnanci pohybujú. Rektor Technickej univerzity v Košiciach Anton Čižmár sa pre aktualne.sk vyjadril, že register ukáže, či vysoká škola vznikla prirodzene alebo len zlanárila ľudí s titulmi, aby navonok prezentovala svoju kvalitu.

autorka článku: Sabína Nagyová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.