Študenti Tralaškoly a SSUŠ budú vystavovať fotografie

logo_trafackaVo štvrtok 30. júna 2011 o 18:00 hod. sa vo fotogalérii Trafačka uskutoční otvorenie koncoročnej výstavy fotografií študentov  1. a 2. ročníka odboru fotografia Tralaškoly a tiež študentov 1. ročníka  Súkromnej strednej umeleckej školy v Nitre (SSUŠ).

Učiteľom na oboch uvedených školách je nitriansky fotograf a zakladateľ Trafačky František Kolář, ktorého ateliér študenti oboch škôl navštevovali. K výstave uzatvárajúcej školský rok uviedol: „Vystavená bude ateliérová tvorba študentov, ale zároveň aj konceptuálna tvorba, reportáž i portrét. Spolu so študentmi Tralaškoly sa na výstave svojimi fotografiami prezentujú i žiaci SSUŠ. V priebehu celého roka sa zoznamovali s fotografiou po formálnej aj obsahovej stránke. Úvodným kontaktom im bola analógova fotografia a experimentálne techniky, ktoré ponúka. Vystavený bude výber z ich celoročnej práce a to fotografie, ktoré vytvorili pod vedením pedagógov, ale aj série fotografií zo samostatnej činnosti žiakov.”

Výstava potrvá do 16. júla 2011. Všetkých srdečne pozývame.

Fotogaléria Trafačka sa nachádza v zrekonštruovanej budove  bývalej transformátorovej stanice a je novým priestorom pre fotografiu. Galériu založil nitriansky fotograf František Kolář. Jej ambíciou je poskytnúť výstavný priestor významným protagonistom fotografického umenia a tiež otvoriť dvere súčasným talentovaným fotografom, ktorým učarila fotografia. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér. V ňom  sa už v súčasnej dobe konajú vzdelávacie kurzy v odbore fotografia. Výstavy, kurzy, workshopy, semináre sú hlavným smerovaním fotogalérie.

Informácie o fotogalérii Trafačka nájdete na www.trafacka.sk.

tlačová správa

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.