Z pohodlia domu do veľkého biznisu

Práca z domu„Ďakujeme, ozveme sa.” Aj vy ste to už počuli? Nikto sa neozval, hľadáte dokonalú prácu s rozprávkovým platom, ale pritom stále sedíte doma so založenými rukami? Je na čase to sedenie zúročiť. Nečakajte na to, kto vám čo ponúkne a využite svoj talent.

Je veľké množstvo profesií, ktoré sa dajú vykonávať z pohodlia vášho domova. Nenechajte sa však nahovoriť na lákavé ponuky s krásnym platom, lebo nakoniec budete lepiť obálky, za ktoré si sami zaplatíte. Najskôr skúste využiť svoje poznatky, skúsenosti a to, čo vás baví, na to, aby ste konečne vykročili vpred. Počítač s internetom, mobilný telefón a nejaký pracovný kútik bude možno nevyhnutnosťou, v dnešnej dobe však už nie problémom.

Ak vás baví cudzí jazyk, predajte svoj talent ďalej!Prekladateľka

Výhodou je určite titul z daného odboru, no nepohoríte ani vtedy, ak ste istý jazyk študovali na vysokej škole v rámci kombinácie s iným predmetom, prípadne ste sa rozhodli pre jazykový kurz. Ak milujete cudzí jazyk a dokážete svoju profesionalitu, možnosti sú neobmedzené. Prekladať sa dá čokoľvek, po čom je dopyt.

Lektor cudzieho jazyka

Záujem o cudzie jazyky narastá. Vedieť komunikovať v cudzej reči je priam povinnosť. Ak ste boli v zahraničí a ovládate jazyk na medzinárodnej úrovni, diplom nie je dôležitý. Vašu pomoc ocenia najmä rodičia, ktorí na drahé kurzy nemajú a ktorých ratolesti si s angličtinou alebo nemčinou nevedia poradiť. Vďačné budú obe strany. Vy, ako študent, za príležitosť a peniaze, rodičia za pomoc.

Šperkárka

Milujete dominantné a výrazné šperky? Dbáte na správny výber tak, aby bola čo najviac podčiarknutá vaša osobnosť? Máte pravdu, doplnky o nás veľa prezradia. Ak chcete byť tou, ktorá bude určovať nový štýl, inak ako predstavením svojej kolekcie to nepôjde. Prihláste sa na kurz alebo využite svoju šikovnosť, tvorivosť a už teraz začnite s trendovými náramkami, náušnicami či prsteňmi. V predaji vám určite pomôže sociálna sieť, internáty alebo kamaráti. Dobré veci sa šíria rýchlo, nikdy neviete, komu sa vaše výrobky zapáčia.

Opatrovanie detí je tiež dobrým biznisomGrafik, webmaster

Ak ste kreatívny a ovládate grafické programy, prezentujte sa svojou prácou. Môžete byť ideálnym kandidátom aj bez toho, aby ste mali vyštudovanú školu grafického dizajnu. Svojím portfóliom môžete okúsiť aj túto vyhľadávanú a pomerne dobre finančne ohodnotenú profesiu.

Opatrovateľka

Jedno z najkrajších spôsobov domáceho privyrobenia si, väčšmi však pre ženy ako mužov. Materských škôl je málo, možno bude zákazníčkam vyhovovať opatera detí práve vo vašom štýle.

Ak sa chystáte niečo robiť a neviete čo, toto bolo iba zopár tipov. V ponuke je však toho oveľa viac. Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Môžete byť pánom svojho času, ale potrebujete sebadisciplínu. Ak vám budú chýbať pracovné konflikty alebo potrebujete rozoberať najnovšie „drby”, na takúto prácu zabudnite, sami to neprežijete. Doma sa môžete vedieť lepšie sústrediť, no spolubývajúci či rodina to nemusia pochopiť. Za nevýhodu sa pokladá nedostatok pohybu. Preto neberte tieto možnosti za jedinečné a nechcite pri nich zakotviť. Dôležitá je predovšetkým vaša sebarealizácia. Snívaním na gauči sa ďaleko nedostanete. Nebojte sa teda riskovať a staviť na to, v čom ste dobrí. Len ak sa prejavíte, môžete o rozprávkovom povolaní nielen snívať, ale ho aj žiť.

autorka článku: Andrea Mačošková
zdroj fotografií: praca.slando.sk, autorka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.