Televíznym humorom proti uhorkovej sezóne – Modern Family

filmHneď v prvej časti spoznáme všetky hlavné postavy, vzťahy medzi nimi sú však na trošku dlhšie vysvetľovanie, preto ich len v stručnosti načrtnem. Nájdeme tu napríklad Jaya (Ed O’Neill – hral Ala Bundyho v Ženatom so záväzkami) s mladou kolumbijskou manželkou Gloriou (Sofia Vergara), o ktorej si viackrát myslia, že je jeho dcéra, keďže je medzi nimi veľký vekový rozdiel.

Gloria má z prvého manželstva syna Mannyho, beznádejného romantika, ktorý sa správa veľmi dospelo a najradšej pije kávu. Claire Dunphy je nechcene hlavou rodiny a vždy je tým „zlým policajtom”, keďže jej manžel Phil sa snaží byť cool (sám to o sebe aj vyhlasuje) a myslí si, že vie úplne bez problémov preniknúť do sveta mladých, čo však, samozrejme, nie je pravda. Majú tri deti – krásnu, no občas „jednoduchú” Hayley, inteligentnú a nespoločenskú Alex a problémového najmladšieho Lukea, ktorý mnohým veciam nerozumie a povie aj to, čo by nemal. Posledným párom je Mitchell a Cameron, pár gayov, ktorý práve adoptoval dcéru Lily z Vietnamu. Zatiaľ čo Mitch je ten seriózny a racionálnejší v dvojici, Cameron je emotívnejší a jeho reakcie sú občas teatrálne.

V tomto sitcome teda nájdeme postavy „z každého rožku trošku”. Humorné situácie pôsobia veľmi realisticky či už z hľadiska scenára a príbehu ako takého, alebo aj z hľadiska zobrazenia (Modern Family využíva štýl „mockumentary” podobne ako The Office, takže tiež čakajte spovede pre divákov, trápne tichá a veľavravné pohľady do kamery). Bez akýchkoľvek pochybností môžeme tento seriál označiť za rodinný sitcom prispôsobený 21. storočiu. Pretože hoci obsahuje aj nejaké to poučenie, nie je podávané takým mentorským tónom, ako napríklad pri inom rodinnom hite – Kroku za krokom. Zároveň plne zapája do deja modernú komunikáciu a súčasné problémy, ktoré rieši s humorom sebe vlastným. Ten je síce prijateľný pre celú rodinu, no miestami je správne šialený a hlavne herci odvádzajú skvelú prácu (jednoducho chcem povedať – nebojte sa, nejde o nijaký skostnatený pokus, ako byť vtipným, budete sa naozaj poriadne zabávať).

Modern family

Ako jediný zo seriálov sa momentálne vysiela aj u nás prostredníctvom TV Prima. Ale aby som bol úprimný, videl som jeden diel s dabingom a nejako ma to nechytilo. Originál je predsa len originál a akcent Sofie Vergara sa v žiadnom prípade nedá napodobniť.

Modern Family bol veľmi pozitívne prijatý divákmi aj kritikou, získal mnoho cien, medzi inými napríklad Emmy za Najlepší komediálny seriál (kedy porazil niekoľkoročného víťaza 30 Rock), viacerí herci boli nominovaní na Zlatý Glóbus. Na portáli metacritic.com má tento sitcom skóre 87%, takže hoci je relatívne mladý (na jeseň prichádza s treťou sériou), možno ho zaradiť medzi najlepšie komediálne seriály súčasnosti a má pred sebou určite ešte niekoľko rokov vysielania.

HODNOTENIE: 4/5

Čítajte aj:

Cougar Town

The Office

30 Rock

It’s Always Sunny In Philadelphia

autor článku: Lukáš Božik
zdroj fotografie: tv-wallpapers.net

Zdieľajte článok

Komentáre:

One thought on “Televíznym humorom proti uhorkovej sezóne – Modern Family

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.