Televíznym humorom proti uhorkovej sezóne

filmPrázdniny sú práve v polovici, v televízii uhorková sezóna, čiže každoročná repríza letných seriálov, a ani vonku to s počasím nevyzerá práve ružovo. A vy by ste teraz tak veľmi potrebovali zabiť čas nejakým tým dobrým sitcomom. PriateľovSimpsonovcov aj Frasiera už poznáte naspamäť a súčasné top seriály Dva a pol chlapa, Big Bang TheoryHow I Met Your Mother prídu s novými epizódami až na jeseň. Práve pre vás mám niekoľko tipov na kvalitné sitcomy, o ktorých ste možno ešte nepočuli, keďže v našich zemepisných šírkach televízie stavajú skôr na osvedčenú klasiku.

Na začiatok len trošku uvediem teóriu súčasných komediálnych seriálov. Jednoznačným trendom je princíp „single-camera setup”, čiže dej sníma len jedna kamera, ktorá je dynamickejšia a pôsobí autentickejšie (na rozdiel od klasickejšieho „multi-camera setup”, ktorý poznáme z Priateľov, Kroku za krokom, Big Bang Theory a mnohých iných). Ďalej sa prestal využívať vopred nahratý smiech alebo živé publikum, tento prvok sa považuje za dosť zastaraný a dokonca až rušivý. Naopak, v súčasnosti sa preferuje, keď sa divák smeje, keď sa mu chce, nie kedy mu to takpovediac prikazuje nahratý smiech.

Dúfam, že týmto krátkym úvodom do teórie sitcomov, som vás úplne neodradil, teraz vám už konečne poviem, čím sa skutočne oplatí občas zabiť čas. Predstavím vám štyri seriály: The Office, 30 Rock, It’s Always Sunny In PhiladelphiaModern Family, pričom každý z nich je iný a každý sa rozhodne oplatí vidieť. A už len malá poznámka – DABING ZABÍJA FILM! … a rozhodne aj seriál – viď pred tromi rokmi How I Met Your Mother na JOJke po slovensky, hotová katastrofa.

Keď už ale hovoríme o katastrofe, nejde nespomenúť jeden seriál

Cougar Town

Naozaj, vyhnite sa mu veľkým oblúkom. Tento sitcom sa točí okolo Jules, čerstvo rozvedenej štyridsiatničky, ktorá sa chce vrátiť do sveta randenia. Pomôcť sa jej v tom snažia kamarátky Laurie a Ellie, medzi postavami je aj syn Travis a exmanžel Bobby. Nuž, kde začať? Myslel som si, že keď bude v sitcome Courtney Cox, úspech bude zaručený. Nie je. Namiesto toho sa budete môcť dívať (ak sa naozaj odhodláte na to utrpenie pozrieť si tento počin) na pseudovtipné hlášky, kŕčovité situácie a preafektované postavy (a to nie v dobrom zmysle). Možno nádej svitá v druhej sérii, keďže prvá mala hodnotenie 50%, druhá už 75%, ale tento seriál mi nestojí za to, aby som sa prelúskal cez prvých 24 epizód, pretože mi je vyslovene nesympatický. Po štyroch častiach som si povedal, že je plno iných, lepších seriálov, ktoré stoja za to a Cougar Town šiel priamo do koša.

Cougar Town

HODNOTENIE: 1/5

Tak a po tomto varovaní si v nasledujúcich častiach jednotlivo predstavíme už len kvalitné seriály, ktoré by ste si naozaj nemali nechať ujsť.

Čítajte aj:

The Office

30 Rock

It’s Always Sunny In Philadelphia

Modern Family

autor článku: Lukáš Božik
zdroj fotografie: tv-wallpapers.net

Zdieľajte článok

Komentáre:

4 thoughts on “Televíznym humorom proti uhorkovej sezóne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.