Televíznym humorom proti uhorkovej sezóne – It’s Always Sunny In Philadelphia

filmZo všetkých sitcomov, ktoré vám predstavujem, je práve tento najdrsnejší a s najoplzlejším slovníkom, počuť tu napríklad vetu „You fucking son of a bitch” nie je naozaj ničím neobvyklým. Tento seriál si to však môže dovoliť, keďže sa ako jediný nevysiela na celoštátnej, ale na káblovej televízii FX.

Sleduje príhody skupiny „priateľov” (prečo v úvodzovkách, to pochopíte neskôr), ktorí prevádzkujú bar. Dennis Reynolds, strašný narcis, neustále ospevuje svoje telo a jeho sestra Dee, barmanka, má ambície stať sa herečkou a stále o tom hovorí ako o svojej budúcej kariére, no nikdy nemala akúkoľvek prácu spojenú s herectvom, nehovoriac o talente. Mac si zase myslí, že ovláda bojové umenia, čo sa neustále snaží dokázať a nosí tričká bez rukávov, aby ukázal vypracované bicepsy. Charlie, ktorého by sme mohli pomenovať ako „najspomalenejšieho” z partie, nechápe úplne jednoduché veci, veľa pije (dokonca viac ako ostatní, ktorí sa tiež často opíjajú do nemoty) a pravidelne fetuje lepidlo alebo farbu v spreji. Frank (Danny DeVito), otec Dennisa a Dee, sa objavuje až v druhej sérii, je to niekdajší úspešný biznismen (spoluvlastník vietnamskej manufaktúry vykorisťujúcej svojich zamestnancov) a gambler, občas sa pasuje za vedúceho skupiny, keďže má peniaze.

Ak som napísal, že ide o skupinu „priateľov”, dovoľte mi to trošku špecifikovať. Sú to síce priatelia, no v každej epizóde sa stavajú proti sebe, robia si „naschvály”, vytvárajú spojenectvá, jeden druhého klamú, podrážajú, ubližujú si psychicky aj fyzicky, no vždy sa k sebe nakoniec nejako vrátia. Humor je tu naozaj krutý a zaoberá sa často banálnymi problémami, ktoré si tieto egocentrické postavy samy vytvárajú (jedna časť je napríklad paródiou na kriminálky, volá sa „Who pooped the bed?”, čiže „Kto sa vysr*l na posteľ?”). No rieši aj také otázky, ktorým sa v iných seriáloch vyhýbajú, keďže ich môžeme označiť ako pálčivé. Témami sú napríklad rasizmus, rakovina, ozbrojovanie, sexuálne zneužitie, nechcené deti, situácia v Severnej Kórei… Nečakajte však, že ich rieši v rukavičkách a na konci dostanete morálne ponaučenie. Jediné, čo príde, sú návaly smiechu a niekedy aj totálne nechápanie nad (ne)zmýšľaním všetkých postáv.

It’s Always Sunny In Philadelphia

Tento seriál, povedzme si na rovinu, sa jednoducho nezastaví pred ničím. A preto, ak máte radi drsný čierny humor, ktorý si neberie akúkoľvek servítku pred ústa, toto je jasná voľba. Hoci It’s Always Sunny In Philadelphia zatiaľ nevyhral žiadnu cenu Emmy, je nominovaný na tohtoročné People’s Choice Awards a na stránke metacritic.com (ktorá zhromažďuje recenzie z najvýznamnejších amerických a britských novín a časopisov) má najnovšia séria hodnotenie 85%. Siedma séria sa začne vysielať v septembri.

HODNOTENIE: 4,5/5

Čítajte aj:

Cougar Town

The Office

30 Rock

Modern Family

autor článku: Lukáš Božik
zdroj fotografie: tv-wallpapers.net

Zdieľajte článok

Komentáre:

One thought on “Televíznym humorom proti uhorkovej sezóne – It’s Always Sunny In Philadelphia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.