Nezmar

Stará dobrá Nokia...Niektorí ľudia radi plávajú, iní obľubujú letné športy ako bicyklovanie, volejbal či futbal. Ale nájdu sa aj takí, čo najradšej vybehnú len tak von, do prírody a venujú sa ľahšej turistike. Pri takej túre sa môže stať všeličo, preto je dôležité so sebou nosiť poriadny mobilný telefón. A posledným poriadnym mobilom nie je nič iné ako Nokia 3310.

Okrem faktu, že s ním chytíte signál prakticky všade, sa dá tento telefón použiť na mnoho iných vecí. Iste ste si za čias jeho najväčšej slávy všimli, že mohol aj stokrát padnúť na zem a nič sa mu nestalo. Takže v prípade, že zostanete zaseknutí na odľahlom mieste niekoľko dní, s pomocou tohto ťažkého a pevného mobilu si môžete uloviť chutnú večeru, počínajúc bažantom a srncom končiac. V prípade núdze sa dá tento kúsok modernej techniky použiť aj ako zbraň hromadného ničenia. Pri správnom nasmerovaní silnej antény dokáže prístroj navyše založiť oheň či priamo tepelne upraviť menšie dávky jedla.

No predtým treba mäso či inú stravu rôznymi spôsobmi upraviť. Vyklepanie jemných rezňov z diviny je úplnou hračkou. Čučoriedková šťava či dokonca masť z liečivých bylín, to všetko sa dá pripraviť lepšie ako s akýmkoľvek kuchynským robotom, vďaka silnému vibračnému zvoneniu, ktoré mobil taktiež ponúka.

V prípade nutnosti lovenia rýb môžete použiť vymeniteľný kryt mobilu ako plaváčik. Zelený, vysoko svietivý displej poslúži ako elektrický lampáš, pričom vám občasné nudné chvíle budú spestrovať skvelé monofonické melódie. V prípadne náhleho ochladenia môže niekoľkominútový hovor zabezpečiť okamžité vyhrievanie anténou. Ak by sa vám stala nepríjemnosť v podobe dlhodobého stroskotania v ďalekej prírode, môžete spomínaný mobilný telefón použiť aj na opracovanie pazúrika.

Ak kedysi pre skautov a pionierov platilo, že musia byť pripravení na všetko, dnes to platí dvojnásobne. Skauti si so sebou vždy nosili viacúčelový švajčiarsky nožík s otvárateľnými čepeľami. V dnešnej dobe však nepochybne taktiež potrebujeme ultimátny nástroj na prežitie a tým je práve Nokia 3310. Jeden z najznámejších telefónov všetkých čias skrátka patrí k povinnej výbave každého moderného turistu.

Stará dobrá Nokia...

autor článku: Marek Čabák
zdroj fotografie: st2.gsmarena.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.