Univerzita zorganizovala pre školákov prírodovedný tábor

Školáci so záujmom o prírodné vedy sa stretli v prírodovednom tábore neďaleko Nitry. Tábor zorganizovala v rekreačnom zariadení Jedliny v Kostoľanoch pod Tríbečom Fakulta prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Mladí prírodovedci od pondelka pracujú na zadanom projekte, ktorý budú v závere týždňa prezentovať na konferencii organizovanej pre účastníkov tábora a pozvaných hostí. Vybrať si mohli jedno z troch zadaní projektu. Geograficko-ekologický projekt je zameraný na mapovanie okolia tábora spojený s návrhom jeho modernizácie, biologicko-chemický projekt sa zameriava na spaľovanie biologického materiálu a fyzikálno-ekologický projekt rieši výrobu a fungovanie slnečných kolektorov. „Účastníci tábora pracujú na zadaných projektoch a zároveň sa učia všetko, čo súvisí s jeho prípravou, realizáciou a vyhodnotením,” uviedla  organizátorka tábora Ľubomíra Valovičová.
Deti si musia zostaviť cieľ projektu, musia nájsť financie na jeho realizáciu, vybrať si dodávateľov na dodanie potrebného materiálu. Zodpovedajú za jeho vytvorenie, pracujú na výsledkoch, propagácii i samotnej záverečnej prezentácii projektu. Zámerom organizátorov je priblížiť školopovinným deťom zaujímavou, hravou a dostupnou formou prírodné vedy a zároveň zvýšiť ich záujem o tieto vedné disciplíny.

zdroj: TASR

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.