Foto Slovakia 2011 – sviatok všetkých fotografov

Foto Slovakia 2011Bežne sa vám nestáva, že vojdete do miestnosti, usadíte sa a počujete, ako sa ľudia okolo vás dohadujú, kam si sadnú, aby mali lepší uhol. Bežne totiž nesedíte na najväčšom podujatí amatérskych aj profesionálnych fotografov Foto Slovakia.

V poradí tretí ročník priniesol zabehnutý štýl v podobe dvoch dní, dvoch prednáškových miestností, troch výstavných sál a otvoreného ateliéru. Medzi odborníkov vedúcich prednášky patril Marián Pauer, ktorý ako jeden z porotcov Czech Press Photo 2011 predstavil práve fotografie z tejto súťaže aj so svojimi originálnymi komentármi. Medzi umiestnenými fotografiami bolo množstvo súvisiacich s tematikou živelných katastrof, ktoré počas uplynulého roka boli citeľné po celom svete.

Fanúšikovia módnej fotografie si prišli na svoje s Alešom Fremutom. Športovú fotografiu viedol Dominik Bugár z AKF. Medzi novinky patril workshop s názvom Amatér vz. Profík, v ktorom stáli proti sebe Martin Vrabko ako profesionál a prihlásený amatérsky fotograf.

Otvorený ateliér sa tešil záujmu fotografov

Na Foto Slovakia 2011 odštartoval festival Expedičná kamera. Je prehliadkou najlepších slovenských i zahraničných outdoorových filmov uplynulej sezóny. Svoje pokračovanie má počas novembra a bude sa konať na viac ako 33 miestach Slovenska.

Medzi sobotnými prednáškami si mohli prísť na svoje milovníci cestovania, dokumentaristiky a reportážnej fotografie. Počas celého podujatia si mohli fotografi vyskúšať najnovšiu fotografickú a grafickú techniku, poradiť sa s predajcami, či zakúpiť nejakú novinku do výbavy.

autorka článku: Petra Čergeťová
autorky fotografií: Petra Čergeťová, Martina Hatňanková


Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.