Blížia sa Študentské dni nitrianskych univerzít

UKF vs. SPUUž tento mesiac bude celá akademická Nitra opäť žiť vedou, kultúrou, športom a zábavou. UKF a SPU pre svojich študentov i obyvateľov Nitry po roku pripravili Študentské dni nitrianskych univerzít.

Ešte predtým, ako sa začneme trápiť štúdiom pred blížiacim sa skúškový obdobím, si pre nás vedenia univerzít v spolupráci s mestom Nitra pripravili množstvo podujatí. Tradičné jesenné univerzitné dni, ktoré nám už niekoľko rokov spríjemňujú zimný semester, budú aj tentoraz nabité skvelým programom. Na svoje si prídu všetci, ktorí sa chcú zdokonaliť v oblasti vedy a výskumu, ale tiež milovníci športových preborov. Uskutočnia sa v rôznych športových disciplínach a ten najočakávanejší – hokejový zápas UKF proti SPU – opäť naplní tribúny nitrianskeho hokejového štadiónu 22. novembra.

Hokej UKF & SPU

Väčšina študentov sa však zo všetkého najviac teší na vyžitie v podobe kultúrnych akcií naplnených tečúcim mokom. Zlatistý oslávime na Bierfeste a biely zase na Milkfeste. Obe oslavy dvoch najzdravších tekutín pre nás pripravil Študentský parlament UKF. Jeho predseda Ján Compeľ nám zároveň prezradil, že univerzitný ples UKF sa bude konať 25. novembra. Ak sa ho chcete zúčastniť, nezabudnite sa v dostatočnom predstihu postaviť do radu na predajných miestach, aby sa vám ušli vstupenky.

Ples UKF 2011

Nad celým jesenným podujatím prevzali záštitu rektor UKF Libor Vozár, rektor SPU Peter Bielik a primátor mesta Nitry Jozef Dvonč. Okrem spomínaných akcií pribudne aj množstvo ďalších, ktorých presný zoznam bude čoskoro zverejnený na našej webovej stránke.

autorka článku: Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.