Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva oslavuje

V tomto období si Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva UKF  pripomína 10. výročie svojho založenia. V dňoch 8.-9. novembra 2011 sa na jej pôde uskutočňujú oslavy začatia jej pedagogickej činnosti.

Najmladšia z fakúlt Univerzity Konštantína Filozofa, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva, oslávila už desiate výročie svojho vzniku. FSVaZ bola zriadená 15. novembra 2001, vznikla spojením pracovísk v oblasti výuky sociálnych vied na už existujúcich fakultách UKF. Predpokladom jej vzniku bola objednávka spojená s hlbokými spoločenskými zmenami a potrebou nasýtenia sociálnej siete kompetentnými odborníkmi.

Pri tejto príležitosti sa v utorok 8. novembra uskutočnilo v aule FSVaZ slávnostné stretnutie akademickej obce, spojené s odovzdávaním ocenení a recepciou. Oslavy vyvrcholia v stredu 9. novembra, a to medzinárodnou vedeckou konferenciou s názvom „Pomáhajúce profesie – aktuálne trendy v teórii, výskume a praxi”.

autorka článku: Tatiana Uličná