Festival o horách a cestovaní už v sobotu

Vysoké hory Nitra 2011Medzi tradičné novembrové podujatia v Nitre patrí festival o horách a cestovaní Vysoké hory Nitra. Jeho 6. ročník sa uskutoční v sobotu 26. novembra vo veľkej sále Mestského úradu v Nitre. Stretnú sa tu stovky fanúšikov prírody, hôr a cestovania, pre ktorých je od 9:00 h. pripravená pútavá prehliadka filmov a prezentácií z rôznych kútov sveta.

Opäť nebudú chýbať snímky oceňovaného filmára Pavla Barabáša, ktoré sú každoročne súčasťou festivalu. Tentoraz to budú filmy Mongolsko – V tieni Džingischána a Volanie prírody. O svojom projekte Seven Summits – Koruna Zeme bude rozprávať vynikajúci slovenský alpinista Peter Hámor. Je prvým a zatiaľ jediným Slovákom, ktorý stál na najvyšších vrcholoch všetkých kontinentov. Súčasťou jeho vystúpenia bude i beseda. Ako hosť festivalu vystúpi tiež Michal Orolin, osobnosť slovenského horolezectva. Spolu s Ivanom Fialom boli prvými ľudmi z celého východného bloku, ktorí stáli na vrchole osemtisícovky (Nanga Parbat, 11. júl 1971). V rámci jeho prezentácie venovanej histórii výškového horolezectva na Slovensku si spomenieme i na túto úspešnú expedíciu. Vďaka ďalším hosťom precestujeme počas celej soboty mnohé regióny Slovenska, Európy, Ázie a Afriky.

Na festivale nebudú chýbať hodnotná tombola a výstava fotografií rôznych autorov. Návštevníci budú mať jedinečnú príležitosť vidieť i fotografickú tvorbu Pavla Barabáša. Jeho  výstava “Dialóg s planétou” bude len po tretíkrát prezentovaná širokej verejnosti.

Vstup na festival, ktorý organizuje Nitriansky horský spolok, je voľný. Viac informácii o ňom  je možné nájsť na festivalovej web stránke: www.vysokehory.nihos.sk.

Filmársku a fotografickú tvorbu Pavla Barabáša bude možné vidieť v programe festivalu v sobotu 26. novembra na Mestskom úrade v Nitre. Tých, ktorí sa sa chcú s týmto výnimočným autorom stretnúť osobne, pozývame v piatok 25. novembra na 20:00 h. do nitrianskeho Cinemaxu. P. Barabáš tu uvedie svoj film Trou de Fer (Železná diera) o dobrodružnom prechode najťažším kaňonom sveta na ostrove Réunion. Pred filmom bude krátka beseda spolu s desaťminútovým zostrihom z jeho najzaujímavejších expedícií.

tlačová správa NHS

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.