Tradičný hokej s netradičným záverom

Hokej UKF vs. SPU: Tento rok zápas obohatil pochod fanúšikov spod Zobora až na zimný štadión.Aké by to boli univerzitné dni, keby sa neudiala ich najchladnejšia, dokonca by sme mohli povedať ľadová akcia? SPU aj tento rok nastúpilo proti UKF, aby si tímy univerzít zmerali svoje hokejové zručnosti.

Tohtoročná exhibícia priniesla niekoľko inovácií. Na chodbách internátov sme mohli vidieť viac plagátov hovoriacich o novinke – pochode na hokej, ako aj o samotnom hokeji. A tak sa asi trištvrte hodinu pred začiatkom zápasu zhromaždil pri internáte Zobor pekný zhluk študentov, ktorí sa spolu za hlasného povzbudzovania UKF a dvíhania transparentov vybrali na zimný štadión, kde sa už tlačili ostatní ľudia s cieľom obsadiť tie najlepšie miesta.

Zápas začali hráči ako vždy v rôznych kostýmoch. Stojac v zime štadióna a vidiac naraz štyroch Mikulášov, ktorí korčuľujú po ľade, by si človek želal už len mať v ruke varené víno a vianočná atmosféra by bola na svete. Cieľ hokejistov bol však rozveseliť, čo sa im vskutku aj podarilo. Táto akcia je v prvom rade známa svojou skvelou atmosférou, skandujúcimi fanúšikmi a odvšadiaľ blikajúcimi fotoaparátmi . Aj preto sa sem ľudia radi vracajú. Mirka, 4. ročník: „Teším sa na atmosféru, ktorú sa chystám vidieť už štvrtý rok.” Andy, 4. ročník: „UKF a SPU je vždy derby a myslím si, že bude veľmi dobrá atmosféra, dobrá nálada, hokej už nie, ale bude zábava.”

Hokej UKF vs. SPU: Tento rok zápas obohatil pochod fanúšikov spod Zobora až na zimný štadión.

PRE VIAC FOTOGRAFIÍ KLIKNI NA NÁŠ FACEBOOK.

Zápas svojimi gólmi pripomínal skôr tréningovú prestrelku, ale na obranu hokeja všetky úspešné zásahy brány sa zrodili z na oko atraktívnych situácií. Celá exhibícia mala hladký a zábavný priebeh, no prišiel nepochopiteľný záver, kedy sa hokejisti začali, niektorí zo žartu, iní skoro na päste, biť. Minutáž ešte ukazovala nejaký ten čas do konca, ten však zrazu zmizol a nasledovali nájazdy. SPU začalo oslavovať po tom, ako ich študent, bez korčúľ a bez výstroja, prekráčal k brankárovi UKF a premenil nájazd na víťazný. Okamžite ubúdajúce svetlá iba potvrdili, že nejde o vtip, ale reálny koniec. Divák, ktorý si prišiel užiť skvelú atmosféru, ale chcel vidieť aj viac hokeja, musí nad týmto koncom krútiť hlavou. Čo už, prehrali sme 10:11, budúci rok je teda čo naprávať.

A poznámka autora na záver: Čo keby sa začalo hrať viac hokeja a menej divadelného predstavenia? Kombinácia atraktívneho zápasu a skvelej atmosféry by vyústila do dokonalého podujatia, ktoré by nadchlo každého.

autor článku a foto: Jozef Rybár

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.