UKF ubytuje viac študentov

Nový internát UKFV internáte Strednej odbornej školy na Nábreží mládeže v Nitre ubytováva UKF každoročne stovku študentov. Tento rok izbu nedostal ani jeden. Počet študentov ubytovaných v internátoch UKF napriek tomu už čoskoro stúpne o 5%.

Univerzita je v súčasnosti schopná poskytnúť ubytovanie približne 18,5 percentám denných študentov. V najbližších mesiacoch by sa tento počet mal zmeniť. Univerzita totiž odkúpila internát SOŠ. Práve rozhodnutie poslancov Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), ktorému internát patrí, o odpredaní budovy internátu boli dôvodom, pre ktorý je od septembra uzatvorený a nemôže sa v ňom ubytovať žiadny študent. „Keďže internát je predmetom predaja, NSK zrušil všetky prenájmy, vrátane ubytovania študentov. Poslanci NSK 12. septembra 2011 odsúhlasili predaj internátu pre UKF za cca 2,5 mil. EUR,” spresnil rektor UKF Libor Vozár.

Onedlho

UKF využíva možnosť ubytovať svojich študentov v stredoškolskom internáte od roku 2002. Len 30% zo všetkých ubytovaných v internáte tvoria stredoškoláci. „Bývalo tu iba 60 stredoškolákov, zvyšných 110 ubytovaných ľudí boli študenti UKF,” uviedla pre TASR krajská poslankyňa Katarína Miškovičová.

SOŠ - nový internát UKF

Celková ubytovacia kapacita v tejto budove predstavuje 360 miest. Po ich sprevádzkovaní stúpne počet internátnych študentov denného štúdia UKF na približne 25%, čo je však stále pod úrovňou celoštátneho priemeru, ktorý predstavuje 45%. Zatiaľ nie je známe, kedy sa študenti budú môcť do nových izieb nasťahovať. Rektor Vozár verí, že to bude už v najbližších týždňoch: „Momentálne sme v rokovaní s VÚC, hľadáme cestu, ako by mohla byť ubytovaná aspoň časť študentov čo najskôr.”

autorka článku: Zuzana Staníková
autor fotografií: Jozef Rybár

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.