Vysoké hory Nitra 2011, festival o horách a cestovaní

Vysoké hory Nitra 2011V sobotu 26. novembra 2011 od 9:00 hod. sa na Mestskom úrade v Nitre, pod záštitou primátora mesta Nitry Jozefa Dvonča, uskutoční v poradí už šiesty ročník festivalu Vysoké hory Nitra.

Účasť v programe potvrdili viacerí známi a zaujímaví hostia, ktorí predstavia svoje zážitky z hôr, expedícií a ciest spracované do pútavých filmov a prezentácií. Za všetkých možno spomenúť oceňovaného filmára Pavla Barabáša, ktorého filmy sú každoročne súčasťou festivalu. Sprievodnými akciami sú tradične výstava fotografií rôznych autorov a od r. 2008 aj „detský piatok” určený žiakom nitrianskych základných škôl. Realizuje sa spoločne so Správou CHKO Ponitrie s filmami a prednáškami zameranými na ochranu prírody, pričom snahou organizátorov je upevniť environmentálne povedomie detí a ich vzťah k pohybovým aktivitám v prírode. K  festivalovej sobote neodmysliteľne patrí tiež obľúbená tombola o hodnotné ceny.

„Vďaka podpore sponzorov je vstup na festival voľný,” uvádza člen organizačného tímu Martin Boltižiar. Zároveň dodáva: “Príďte do Nitry stráviť príjemnú sobotu, všetci ste srdečne vítaní.”

1-festival-vhn-2010_dzabadal

Festival organizuje Nitriansky horský spolok. Hlavnými partnermi podujatia sú mesto Nitra, Slovenský vysokohorský turistický spolok, Dynamik Nitra a Alpha Sport Mammut.

Viac informácii o festivale je možné nájsť na festivalovej web stránke:
www.vysokehory.nihos.sk.

plagát VHN 2011

O festivale:

Festival sa po prvýkrát uskutočnil v novembri 2006 a hneď zaznamenal značný ohlas  verejnosti. Navštívilo ho približne 700 ľudí. Podobný záujem nielen stále trvá, ale sa aj zväčšuje. Z toho je evidentné, že i na „dolniakoch” je záujem o filmy, fotografie dokumentujúce prírodu, hory v SR i zahraničí a aktivity ľudí v nich. Festivalu sa doteraz prostredníctvom svojich filmov alebo priamo zúčastnilo mnoho významných hostí. Boli to napr. Pavol Barabáš, Jozef Kopold, Zoltán Demján, Viktor Beránek, ďalej Martin Gáblik, Vladimír Linek, Pavol Ondrejovič alias Becko, Igor Koller alebo Marián Šajnoha. Predstavilo sa mnoho ďalších cestovateľov a horolezcov z Nitry, nitrianskeho regiónu, celého Slovenska, ale aj z Čiech.  V rámci festivalu sa od 2. ročníka (r. 2007) realizuje i Anketa diváka, v ktorej návštevníci hodnotia festivalové filmy a prezentácie. Doterajšími víťazmi sa stali Jozef Kopold, Zoltán Demján, Viktor Beránek a Robert Rajchl s Erikom Balážom, autori prírodopisného filmu „Strážca divočiny” odohrávajúceho sa v tatranskej Tichej doline.

tlačová správa VHN 2011

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.