Zrodí sa album študentov UKF

Zvukové laboratórium 2Zvukové laboratórium katedry hudby okrem výsledkov výskumu, ktorý sme vám nedávno predstavili, čoskoro prinesie aj ďalšie plody práce so zvukom. Niekoľko študentov tretieho ročníka IŠH sa rozhodlo zorganizovať mladých autorov zo svojho odboru i z hudobno-dramatického či hudobného umenia a zostavili spoločne niekoľko piesní, ktoré už čoskoro vydajú na svojom autorskom albume.

„Album pripravujeme asi od konca roka 2010 a chceli by sme ho vydať v novembri. Zatiaľ máme deväť skladieb kompletne hotových a chceli by sme ich mať tak dvanásť,” prezrádza magister Pavol Brezina z Katedry hudby, ktorý štúdio vedie. Podobné CD už študenti Katedry hudby vydali, novinkou však bude, že na tejto doske budú vystupovať nielen ako interpreti a autori skladieb, ale aj ako technici a režiséri podieľajúci sa na príprave nahrávok, čo je najzaujímavejšie práve pre odbor IŠH.

Všetky skladby budú autorské, študenti na album nechcú zaradiť žiadnu coververziu. CD bude multižánrové, keďže každý autor priniesol skladbu podľa vlastného záujmu, prioritou ale bude sféra hip hopu a rapu. Nie je vylúčená ani hosťovačka niektorého známeho interpreta, Pavol Brezina prezrádza: „Bolo by to dobré, ale zatiaľ nevieme, kto by to mal byť.”

Zvukové laboratórium 1

Autori dúfajú, že nejaké single by sa mohli dostať aj do rádií, minimálne nitrianskych, a zároveň chcú pri príležitosti krstu albumu usporiadať koncert. Aj práca okolo týchto plánov bude ležať na pleciach študentov, ktorí si tak vyskúšajú všetky stránky autorskej i producentskej práce. Album bude nepredajný, bude teda voľne dostupný aj na stránke zvukového laboratória.

autorka článku: Dominika Babulicová
autor fotografií: Lubo Balko

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.