Ako sa nescvoknúť

Nepríjemné zvonenie budíka, police prehýbajúce sa od ťarchy vreckových polievok a cestovín, dlhé rady na študijnom oddelení, „krátke” zoznamy povinnej literatúry, ktorú aj tak nikde nenájdete… Jednoducho, skončili prázdniny, semester je v plnom prúde a nastala krutá realita. Ako sa z toho nezblázniť? Máme pre vás pár tipov.

Nuda a predskúškový stres? Máme pre vás niekoľko rád ako sa nescvoknúť!

Tip č. 1: Internátna joga

Máš nedostatok pohybu? Chýba ti ranná rozcvička? Daj svoj biedny kúsok masla a syrokrému do najspodnejšej zásuvky v chladničke. Každé ráno ťa to donúti ohnúť chrbát. P.S.: Ak sa nechceš ohýbať, prestaň jesť.

Tip č. 2: Dobrá nálada

Smútok a beznádej je tvoje druhé meno. Priznaj si to. No nezúfaj, máme liek aj na tento neduh. Kúp si kalendár a začni oslavovať každé meno, ktoré je aktuálne pre ten deň. Premenuj svojich spolubývajúcich najobľúbenejšími menami a nechaj sa na niečo pozvať.

Tip č. 3: Ako nezaspať na prednáškach

Keď ti už nepomáhajú ani litre kávy či plechovky energetických nápojov, využi čas strávený na zbytočných prednáškach efektívnejšie. Napíš svoj vlastný podnikateľský plán alebo závet. Nikdy nevieš, kedy sa ti niečo z toho zíde.

Tip č. 4: Ako si získať spolubývajúcich

Máš pocit, že ten chalan s okuliarmi nakrivo, čo každé ráno od 6:00 do 7:15 miestneho času hrá na flautu, ťa nemá rád? Vezmi jeden zo svojich plesnivých krajcov chleba a nenápadne mu ho daj pod vankúš. Potom ho pred ním hrdinsky vytiahni a on ti bude do smrti (alebo dovtedy, kým ťa neodhalí) vďačný.

Tip č. 5: Posledná možnosť

Je ti teraz biedne? Spomeň si na to, ako ti bude počas skúškového obdobia. Ak ti žiadna z týchto odborníkmi overených inštrukcii nepomôže, predstav si tie dlhé rady na úrade práce a buď rád, že tvojím jediným problémom sú smradľavé ponožky spolubývajúceho a to, či ti tvoj spolusediaci donesie pero a papier.

autorky článku: Mária Brišová, Andrea Janovská
autorka ilustrácie: Zuzana Benková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.