Výstava obrazov Pavla Rosenbergera sa neskončila dobre

Ak ste sa v posledných týždňoch pohybovali v priestoroch Univerzitného tvorivého ateliéru na internáte Nitra, známom, ako UTA, iste ste si vo vestibule všimli prebiehajúcu výstavu malieb mladého autora Pavla Rosenbergera.

Minulý týždeň však bola zo smutných dôvodov predčasne ukončená. Viac o tom, čo sa stalo, hovorí vedúci UTY Miroslav Ballay: „V rozmedzí dní 6. 12. 2011 – 7. 12. 2011 bola väčšia časť obrazov znehodnotená prelepením štítkov na plochu obrazov. Jeden z obrazov bol záhadne odcudzený neznámou osobou.”  Z utorka na stredu v budove internátu prebiehali dve akcie: dole v ateliéri to bol krst knihy jedného z našich pedagógov Petra Mikuláša a v hornej časti  išlo o beánie študentov odboru Manažment a kultúra turizmu. Slovami P. Mikuláša: „Môj krst bol pre pozvaných hostí, spolu max. 40, veľmi pochybujem, že niekto z nich by mohol niečo také urobiť. Nad nami bol v tom čase nejaký ples, keď sme odchádzali, bolo okolo dosť veľa podgurážených študentov.”

Plagát pozývajúci na výstavu, na ktorom je aj odcudzený obraz

Dosiaľ nevysvetlený vandalizmus tak povedie aj k ďalším krokom, týkajúcim sa využívania foyera alebo chodby pred UTou. „Na základe tejto skúsenosti nebudem v budúcnosti organizovať vernisáže výstav mladých, začínajúcich tvorcov v priestore vestibulu UTA pre nekultúrnosť a nezodpovednosť študentov, pre ktorých tieto kultúrne akcie prioritne boli organizované,”  komentoval Miroslav Ballay.

Z kamerového záznamu nevyplýva, že by bol ukradnutý obraz vynesený z priestorov internátu. Bude preto nariadená kontrola izieb, ktorá by mohla priniesť nové skutočnosti. Touto cestou však vyzývame študentov a všetkých, ktorí by mali informáciu, nápomocnú v prípade strateného obrazu, aby to nahlásili, či už anonymne alebo adresne, Miroslavovi Ballayovi alebo redakcii časopisu Občas Nečas. Je to jediný spôsob, ako ešte dodatočne zmeniť zlý obraz, ktorý táto udalosť o študentoch vytvára.

autorka článku: Eva Ježovičová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.