Cesnak je liek

Cesnak ako liekPáchne, ale je zdravý. Všetci ho veľmi dobre poznáme, ale nie všetci využívame jeho liečivé účinky. Obzvlášť v chrípkovom období by práve cesnak mal patriť do našich jedálnych lístkov. A v nich by sa mal objaviť minimálne dvakrát denne, pri zníženej imunite dokonca až štyrikrát. Cesnakové strúčiky nám pomáhajú predchádzať chorobám a zvyšujú vitalitu nášho organizmu. Avšak táto malá rastlinka toho dokáže ešte oveľa viac.

Ľudia už dávno objavili zázračné účinky cesnaku. Znižuje tlak, podporuje chuť do jedla a lieči tráviace ústrojenstvo. Má tiež antibakteriálne účinky pri zápalových procesoch dýchacích orgánov, reguluje množstvo cholesterolu, rozširuje cievy a znižuje krvný tlak, vylučuje škodlivé látky z nášho tela a tak čistí našu krv. Znižuje zrážanlivosť krvi a urýchľuje rozpúšťanie krvných zrazenín, preto, ak chceme predísť riziku upchatia ciev, by sme ho mali jedávať pravidelne. Dokáže znižovať aj hladinu cukru v krvi a môže sa dokonca používať aj zvonka, na mokvajúce rany. Nenechajte sa preto odradiť jeho nepríjemným zápachom a nekupujte zbytočne kvantá farmaceutických výrobkov, vaše zdravie sa vám za to určite odvďačí.

Za dobré liečebné účinky cesnaku sú zodpovedné najmä sírne zlúčeniny, ktoré zároveň zapríčiňujú typický cesnakový zápach. Práve tieto zlúčeniny preslávili cesnak antibakteriálnym a antivírusovým účinkom. Antivírusové pôsobenie cesnaku najviac oceníme najmä v období chrípok, pri prechladnutí či pri iných chorobách dýchacích ciest. Keď sa zhlboka nadýchneme cesnakovej arómy, vyčistí nám nos a dutiny oveľa lepšie ako ktorékoľvek kvapky z lekárne. Cesnak je tiež vhodný aj pre tých z nás, ktorí majú problematickú pleť. Strúčik tohto prírodného lieku nám totiž pomôže v boji proti akné.

Cesnak ako liek

Cesnak môže byť výborným pomocníkom aj pri štúdiu, pretože zlepšuje prekrvenie mozgu a tým aj proces myslenia a pamäti. Liečivé účinky cesnaku sú nám teda už známe a mnohí z nás by sme túto preventívnu liečbu dobrovoľne podstúpili. Je v tom iba jeden háčik – prenikavý zápach. Vedeli ste, že je ho cítiť nielen z ústnej dutiny, ale aj z pokožky? Nuž, je to tak, pretože cesnaková silica prechádza črevnými stenami do krvného obehu a potom sa vylučuje nielen tráviacim traktom, ale aj pľúcami a pokožkou. Existuje však pár dobrých tipov, ako tento zápach môžeme efektívne zmierniť. Skúste ústa vypláchnuť vodou a potom rozžujte petržlenovú vňať alebo zrnko kávy, prípadne po zjedení cesnaku vypite pohár teplého mlieka.

autorka článku a fotografie: Kristína Biela

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.