Nitrianska komunitná nadácia oslavuje 10. výročie

„Prežijete skutočne dobrý život, ak si budete pomáhať. Tak môžete urobiť jeden druhého šťastným.”

logo-nknPomáhať a zveľaďovať vlastnými rukami miesto, kde žijeme, vymyslieť niečo lepšie, vnuknúť ľuďom myšlienku darcovstva a aspoň trošku zmeniť svet okolo seba. Týmito myšlienkami sa dennodenne zaoberajú pracovníčky Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN), ktorá tento rok oslavuje už 10. výročie svojho pôsobenia.

Vďaka podpore správnej rady, Mesta Nitra a firemných partnerov sa z malej grantovej organizácie stala silná organizácia pôsobiaca v nitrianskom regióne, ktorú akceptujú ľudia a inštitúcie na celom Slovensku. Nadácia podporila dovedna 777 projektov a prerozdelila sumu 541 518,41 €.

Aj VY môžete prispieť k uskutočneniu niektorých snov. Nadáciu môžete podporiť asignáciou 2% z dane, venovaním finančného príspevku do Klubu darcov alebo priamou podporou vybraného projektu. Špeciálne pre firmy a organizácie je tu možnosť adoptovať si figúrku v životnej veľkosti z programu Aby ľudia ľuďom pomáhali, vďaka ktorej nadácia podporí aktivity pre deti a mládež.

V roku 2012 bude NKN pokračovať vo svojej činnosti a podporovať aktívnych ľudí v celom kraji. Malé zmeny sa týkajú procesu podávania žiadostí o grant. Vznikol nový on-line systém, do ktorého sa môžu žiadatelia prihlásiť a vyplniť jednoduchý formulár. Aj naďalej poskytuje bezplatné konzultácie. Nadácia predstavuje aktuálne uzávierky grantových kôl:

Mladí nitrianski filantropi
Získaj 333 € a vyfarbi svet po svojom! Hlásajú Mladí nitrianski filantropi, ktorí otvárajú už 9. kolo svojho grantového programu pre Nitriansky kraj. Opäť tak mladým aktívnym ľuďom vo veku 13 – 30 rokov ponúkajú vynikajúcu možnosť získať financie na ich nápady.
Uzávierka: 17. 2. 2012
Výzvu a prihlášku nájdete na www.nkn.sk alebo www.filantropi.nkn.sk.

Otvorené grantové kolo
Otvorené grantové kolo je tu pre všetkých kreatívnych ľudí z okresu Nitra. Nemusíte byť organizáciou, aby ste si mohli podať žiadosť o grant. Dôležitá je filantropia a kreatívnosť nápadu. Možnosť získať 1 000 €. Projekty sa môžu týkať rôznych oblastí.
Uzávierka: 24. 2. 2012
Výzvu a on-line prihlášku nájdete na www.nkn.sk.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa počas 10 rokov našej práce pričinili o to, aby sme mohli pomáhať.”


tlačová správa NKN

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.