Malý príbeh o modrom zube

Technika vie človeka prekvapiť aj očariť. Dokonca i rozosmiať, napríklad skoro ráno cestou do školy. Vďaka tomu, že sa dnes dá spraviť takmer všetko a toto všetko sa dá navyše poslať z miesta á do pamäte môjho telefónu, vznikajú pekné pondelkové príbehy, napríklad ako tento.

Zapli ste si niekedy Bluetooth? Napríklad na verejnosti? Premýšľate teraz nad tým, či nad tým treba vôbec premýšľať? Ja som nakázala Bluetoothovi ON ráno vo vlaku. Môj úmysel bol čistý a jasný – preniesť album z notebooku do mobilu, cesta na intrák býva predsa dlhá. Zaskočil ma hneď fakt, koľko zariadení sa dalo v okolí nájsť. Tak som si čítala, jedno HáPé, iné HáPé, tu nejaký mobil, bez mena, a tu nejaký mobil – s menom. Nevadí, aj ja mám meno, aj môj mobil má meno, dokonca i moja pamäťová karta, sme predsa jedna technologická rodina.

Tak si po premýšľaní, ako to vlastne (po dlhom čase) funguje, presúvam priečinky, lenže telefón sa ma zrazu spýta, či chcem prijať súbor od mobilu s menom. Pôvodne som o nič také nežiadala. Niekto sa mýli, možno cielene. Prijímam súbor a na pozadí mi svieti nakreslená tvárička. Tak ako usmejem sa, čoby nie, preskúmam dátum vzniku súboru, aby som si bola na istom, že o omyl nešlo, a pokračujem v presúvaní Trosiek na kartu. „Lakomče, ty nepošleš nič?” aj so smajlíkom. Aha. Pošta bola skutočne cielená. Na mobil s menom putuje moja odpoveď, dostávam dokonca i poďakovanie. A aké prekvapenie príde na intráku, keď sa mi obrázok vráti mailom?

Poznáte to video z netu, ktoré teraz všade koluje a v ktorom vás úlisný tielkatý chlap sleduje cez Facebook? Na chvíľu som si i ja povedala, že o-ou, dúfam, že sa moje údaje nejakým nedopatrením nedostali celému vagónu. Ale z mailu sa nakoniec vykľul človek, ktorý holduje neočakávaným Bluetoothovým poštám. Ešte že tak. Schválil mi aj typ zrkadlovky. Tak je potom všetko v poriadku, myslím si.

Už dávno ma Bluetooth nepobavil tak ako vtedy. Normálne premýšľam, ako strávim ďalší cestovateľský pondelok. Tak čo, skúsite sa i vy stať niečiou náhodnou schránkou? Ozaj, viete že toto zariadenie dostalo meno po dánskom kráľovi Haroldovi Bluetoothovi, ktorý vďaka diplomacii a zručnej komunikácií zjednotil vtedajšie dánske a nórske kmene? Koľko zaujímavostí (i milej pošty) v sebe nesie toto malé, modrozubaté zariadenie…

autorka článku: Kristína Lišková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.