Kinopremiéry 2012: Január

filmObčas nečas prináša na stoly vašich obývačiek menu tých najväčších lahôdok, ktoré vám plátna kín budúci rok naservírujú. Už teraz dajte chladiť kolu a zásobte sa pukancami. Bude to drsné! V januári 2012 si v kinách môžete pozrieť aj tieto filmové hity…

kinopremiery2012contrabandCONTRABAND

Dráma, thriller / USA, UK / Baltasar Kormákur / Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, Caleb Landry Jones, Ben Foster, Giovanni Ribisi, Diego Luna, Lukas Haas, J.K. Simmons / 110 min.

Štúdio: Relativity Media, Working Title Films, Blueeyes Productions

Distribúcia: Universal Pictures

Hudba: Clinton Shorter

Baltasar Kormákur, jeden z najtalentovanejších európskych režisérov súčasnej scény, prichádza so svojou novou vlajkovou loďou kino-thrillerov.

Chris Farraday (Mark Wahlberg) sa už dávno nepohybuje na hrane zákona. Profesionálny pašerák zavesil remeslo na klinec a rozhodol sa spolu so svojou ženou Kate (Kate Beckinsale) usadiť. Zjavne mu však v tomto osud nepraje, pretože mladší brat Kate, Andy (Caleb Landry Jones), sa rozhodol pokračovať v Chrisových šľapajach. Zďaleka však nie je taký šikovný a vlastnou vinou zapríčiní, že obrovská zásielka drog sa utopí v mori. To sa, samozrejme, miestnej narkomafii vôbec nepáči. Na čele s krutým Briggsom (Giovanni Ribisi) sa začne hon na Andyho, ktorého jedinou nádejou je práve pokojne a sporiadane žijúci Chris. Ten má na výber – nechať švagra napospas Briggsovi alebo odpracovať vzniknutý dlh. A keďže je pre Chrisa rodina prvoradá, čaká ho práca, posledný a najťažší džob v jeho živote. Keď sa k narkobarónom pridá celkom nečakaný nepriateľ, v ohrození života už nie je len Andy, ale aj Kate a Chrisove deti. Na ich záchranu bude potrebný zázrak – alebo skutočne geniálny plán.

Dátum vydania (USA): 13.1. 2012
Dátum vydania (SVK): 26.1.2012

kinopremiery2012thedivideTHE DIVIDE

Sci-fi, thriller, akčný / GER, USA, CAN / Xavier Gens / Milo Ventimiglia, Ashton Holmes, Michael Biehn, Lauren German, Peter Stormrare, Rossana Arquette, Courtney B. Vance, Michael Eklund, Iván Gonzáles / Anchor Bay Entertainment / 110 min.

Štúdio: Instinctive Film, Parlay Media

Distribúcia: ContentFilm, International

Hudba: Jean-Pierre Taieb

„The lucky ones died in the blast.”

Deväť navzájom cudzích ľudí sa ocitne v existencionálnej situácii po tom, čo sa ich súčasné bydlisko, New York, ocitne pod jadrovým útokom. Začína sa zbesilý útek o život, no zdá sa, že nie je kam utiecť. Hŕstka obyvateľov jedného z mnohých mestských mrakodrapov nájde útočisko v provizórnom atómovom bunkri, ukrytom pod budovou. Celé dni uväznení v malom priestore a vlastnom zúfalstve, deviati preživší začínajú pomaly súperiť medzi sebou. Ako beznádej narastá a zásoby sa míňajú, ľudia v bunkri sa začínajú meniť. K slovu sa dostáva primitívny pud sebazáchovy, ktorý odhaľuje pravé tváre nových nájomníkov. Len jediný z nich odoláva postupnému šialenstvu, ktoré stavia každého proti každému, pričom jeden je horší než ten druhý. Čo sa minie skôr? Zásoby alebo ľudskosť v každom z deviatich ľudí?

Dátum vydania (USA): 13.1. 2012

kinopremiery2012underworldUNDERWORLD 4: AWAKENING

Akčný, Fantasy, Triller, 3D / Måns Mårlind, Björn Stein / Kate Beckinsale, India Eisley, Michael Ealy, Charles Dance, Stephen Rea, Sandrine Holt, Kris Holden-Ried, Theo James / 88 min.

Štúdio: Lakeshore Entertainment

Distribúcia: Screen Gems

Hudba: John Hantzmon

„This is a new war…”

Pokračovanie nadväzujúce na druhý diel série. Doposiaľ stáli ostro proti sebe, teraz sú nútení sa spojiť, aby prežili. Dokážu to vôbec? Keď ľudstvo objaví existenciu upírov aj lykanov, zaháji neľútostnú krížovú výpravu s jediným jasným cieľom – postarať sa o to, aby existovala len jedna rasa. Tá ich.

Dátum vydania (USA): 20.1. 2012
Dátum vydania (SVK): 26.1.2012

kinopremiery2012greyTHE GREY

Akčný, dobrodružný, thriller, dráma / Joe Carnahan / Liam Neeson, Dallas Roberts, James Badge Dale, Dermot Mulroney, Joe Anderson, Frank Grillo, Nonso / 117 min.

Štúdio: Liddell Entertainment, Scott Free Productions, 1984 Private Defense, Contractors

Distribútor: Open Road Films

Hudba: Marc Streitenfeld

Na svete je veľa miest, ktoré sú pre život nehostinné a ľudská noha ich nie náhodou obchádza. Aljaška je práve jedným z nich. Keď v nej havaruje lietadlo, nesúce skupinu ropných vŕtačov vracajúcich sa domov, nádeje stroskotancov sú mizivé. Teplota hlboko pod nulou, žiadne známky civilizácie a zradný terén veští blízku smrť. Skupine mužov však na krk nešliape len príroda sama, ale aj svorka hladových vlkov, pre ktorých je ľudská prítomnosť nevítaným spoločníkom, ale vítanou hostinou.

(pozn. red: Plot filmu je podobný tomu z The Edge (Na ostrie noža) z roku 1997, v hlavnej úlohe Anthony Hopkins a Alec Baldwin, kde skupina mužov stroskotá v Aljaške, pričom ich prenasleduje medveď-ľudožrút)

Dátum vydania (USA): 27.1. 2012

ČÍTAJTE AJ: Kinopremiéry 2012: Marec

ČÍTAJTE AJ: Kinopremiéry 2012: Február

autor článku: Mário Lorenc
zdroj fotografií:
moviezone.cz
imdb.com, gradly.net, wikipedia.org

Zdieľajte článok

Komentáre:

One thought on “Kinopremiéry 2012: Január

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.