Knihy z 11. poschodia

Ak patríte medzi tých, ktorí radi a veľa čítajú, a nepohrdnete ani knihou v cudzom jazyku, čítajte ďalej! Predstavujeme vám internetové kníhkupectvo, ktoré ponúka bohatý zoznam titulov v angličtine za skvelé ceny!

NEPREHLIADNITE: Súťaž s 11th Floor Books

Internetové kníhkupectvo 11th Floor Books vzniklo skutočne zaujímavým spôsobom. Všetko sa začalo, ako inak, záľubou v čítaní kníh, no paradoxne aj záľubou v návštevách kníhkupectiev. Budúci majitelia kníhkupectva totiž na svojich potulkách svetom navštívili predajne kníh v každom meste, v ktorom sa práve nachádzali. „Vždy sme mali radi knihy a kníhkupectvá, predovšetkým tie klasické, kamenné. V kníhkupectve sa často dá dozvedieť prekvapujúco veľa o danom meste a jeho obyvateľoch a kultúre,” hovorí Ivan Mistrík, majiteľ kníhkupectva 11th floor books.

Tak v roku 2007 vznikol najskôr blog, ktorý mal zjednodušiť pátranie po kníhkupectvách aj iným cestovateľom, no netrvalo dlho a z veľkej túžby založiť vlastné sa čoskoro stala realita.

Samotný názov 11th floor books možno našepkáva, že kníhkupectvo sa špecializuje na tituly písané po anglicky a zároveň sa tak volá preto, že v súčasnosti funguje v byte na 11. poschodí typického bratislavského paneláku.

Už aj tak bohatá ponuka anglických kníh sa rozširuje o ďalšie a ďalšie každý víkend a v prípade, že patríte k fanúšikom originálov a hľadáte dobrú knihu, neváhajte a navštívte webovú stránku www.11th.sk. V prehľadnej a bohatej ponuke na vás iste čaká skvelá kniha, či už na chladné zimné večery, alebo na rozšírenie vedomostí z rôznych oblastí!

Kníhkupectvo ponúka množstvo titulov z rôznych žánrov a najmä študentov určite poteší 5%-ná zľava na všetky knihy, ktorú poskytuje tým, ktorí sa na stránke zaregistrujú. Zľavu prostredníctvom karty ISIC zatiaľ neponúka, no aj toto je jeden z cieľov, ktoré sa snaží splniť. Treba však dodať, že ceny kníh sú určite viac ako lákavé. V ponuke totiž nenájdete ani jednu, ktorá by presahovala 7 eur, čo je ponuka ako stvorená práve pre študentov.

Medzi ďalšie ciele internetového kníhkupectva 11th floor books patrí aj možné rozšírenie ponuky o nemecké alebo francúzske tituly či projekt stredoškolských anglických knižníc, na ktorom už nejaký čas pracuje. „Naším hlavným cieľom zostáva kamenné kníhkupectvo, ale zatiaľ sa stále tešíme z toho, že kníhkupectvo sa nám podarilo spustiť a mnoho ľudí už u nás našlo knihy, ktoré ich potešili,” dodáva Mistrík.

autorka článku: Lucia Šimová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.