Veda na dlani

Komplex, kde môžete nechať svoju fantáziu bez obmedzenia plynúť a prispieť tým k rôznym vedeckým výsledkom, možno i sociologickým. Sú súčasťou mnohých univerzít v zahraničí a postupne sa dostávajú aj k nám. Vedecké univerzitné parky.

Finančné prostriedky na výstavbu areálu niekoľkých budov zasvätených výskumu a vede na vysokoškolskej úrovni Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR konečne schválilo. Na ich budovanie je vyčlenených 355 miliónov eur, čo predstavuje významnú a jedinečnú finančnú podporu slovenského výskumu. Kde a kedy sa všetko zrealizuje, to závisí od mnohých faktorov, najhlavnejším je dvojkolový model výberu. Zavedenie tohto modelu kladie dôraz na obsahovú kvalitu projektov. Jedna vec je však nezvratná, univerzitné vedecké parky budú určené najmä pre študentov. V blízkosti areálu univerzity, s možnosťami realizovať sa, zapojiť sa do výskumu, vývoja rôznych materiálov, a to nie len pre študentov technických a im príbuzných odborov, ale pre každého. Uzávierka podávania návrhov na výstavbu je naplánovaná na tento mesiac a výsledky budú sprístupnené na internete v blízkom čase.

autorka článku: Petra Böhmerová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.