Monks of China v Nitre

Monks of China 2Skupina shaolinských mníchov je u väčšiny z nás zatiaľ relatívne neznámym pojmom, no svojím vystúpením si získala srdcia ľudí na celom svete. Videli ich už viac ako tri milióny divákov na štyroch kontinentoch, zúčastnili sa mnohých zábavných programov a záujem o ich predstavenia neustále rastie. Preto správa, že v pondelok 5. marca 2012 o 18:30 ukážu svoje nezameniteľné umenie v nitrianskej MŠH Klokočina, všetkých horlivých záujemcov poteší.

Ich slovenská cesta bude pokračovať aj nasledujúce dva dni v mestách Bratislava a Komárno. „Tešíme sa, že už tretíkrát môžeme priniesť na Slovensko týchto neskutočných ľudí. Mnohým divákom sa pri ich zručnostiach zatají dych. V zahraničí sa tento event radí medzi najnavštevovanejšie a svojou jedinečnosťou patrí medzi záhady tohto sveta,” uviedol pre médiá organizátor turné Monks of China tour Slovensko.

Monks of China 1Skromnosť, jednoduchosť, vytrvalosť, duševná sila, vnútorná energia a modlitby, ktoré sa pretavujú do unikátnej telesnej kondície – aj takto by sa dala charakterizovať skupina osemnástich mníchov pod vedením 75-ročného starého majstra kláštora. Spolu s nimi sa ponoríte do tajomných hlbín čínskej filozofie a mytológie, spoznáte múdrosť Zen-budhizmu a uvidíte perfektné majstrovstvo v Shaolin Kung Fu aj klasické Qigong. Čínski mnísi aplikujú starovekú indickú formu anatómie vzdelávania, ktorá kombinuje dýchacie techniky, meditácie a relaxácie pri fyzickom tréningu. Tešiť sa môžete na ich záhadné ukážky, ostro kontrastujúce so zákonmi fyziky. Určite vás neminie lámanie drevených gúľ, ohýbanie obrovských kovov či tlačenie ťažkých predmetov oštepom, pričom jeho ostrá hrana bude na krku shaolinov. Obavy z ich zranenia mať nemusíte. Dokážu podať priam nadľudský výkon, pretože ich prah bolesti má veľkú kapacitu a sú s bolesťou zmierení. Mnísi trénujú až dvadsať rokov, kým sa stanú majstrami v umení a je im oficiálne dovolené vyučovať ďalších nasledovníkov. To všetko a oveľa viac si môžete vychutnať v ich bezkonkurenčnom extravagantnom dvojhodinovom predstavení, ktoré vás tak strhne, že naň nikdy nezabudnete.

autorka článku: Kristína Jurzová
zdroj fotografií: sochina.net

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.