Nová budova knižnice otvorená

Prístavba budovy pod Zoborom má zaujímavý, kruhový pôdorys.Vedenie UKF včera slávnostne otvorilo novú budovu Univerzitnej knižnice (UK), ktorá bola vystavaná v rámci druhej etapy a tvorí ťažisko celého komplexu UK.

Originálny stavebný projekt, ktorého návrh majú na svedomí Ing. Ľubomír Holejšovský a Ing.arch. Vladimír Jarabica, si aj vďaka zaujímavému kruhovému pôdorysu vyslúžil ocenenie Stavba roka 2011. Valcový tvar budovy umožňuje efektívne prepojiť štvorpodlažnú budovu tak, aby architektonický celok pôsobil esteticky i funkčne zároveň.

Rektor Libor Vozár sa vyjadril: „Výstavba Univerzitnej knižnice bola najdôležitejším projektom súčasného vedenia univerzity. Pracovali sme na ňom viac ako päť rokov. Výstavba druhej etapy Univerzitnej knižnice bola extrémne rýchla; začala v septembri 2009 a odovzdaná do užívania bola koncom roka 2010. Stavebné práce v objeme 3,11 miliónov EUR boli hradené zo štátneho rozpočtu.“

Fotogalériu z otvorenia knižnice nájdete TU.

autorka článku: Dominika Babulicová
autorka fotografie: Denisa Vašková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.