Chcete zbohatnúť?

Magnet na peniazeVeľakrát sme už počuli, možno čítali, o knihách, ktoré hovorili o tom, že naše myšlienky sú energia, vibrácie. Priťahujeme si zlé či dobré okolnosti, na nás záleží, akú ťažkú peňaženku máme. Ak chceme byť zdraví, bohatí, úspešní, musíme sa tak cítiť už teraz. Naša reakcia však často znie: „To teda nie! Keby to bolo také jednoduché, už by sme boli všetci boháči.” Viete ako znie odpoveď? „Áno, je to také jednoduché! A áno, všetci môžeme byť boháči.”

Marie-Claire Carlyleová - Jak se stát magnetem na penízeMarie-Claire Carlyleová spomína vo svojej knihe chudinky, za ktoré sa často považujeme. V komunite mladých ľudí je bežný pojem chudobný študent. Chceme sa aj naďalej takto pomenúvať? Chudinky väčšinou ani nemôžu za to, v akej situácii sa nachádzajú: za to, že môj vzťah k peniazom je negatívny, môžu moji rodičia, naše rodinné dlhy spôsobil len môj manžel, štát je zodpovedný za to, že si neviem nájsť brigádu alebo prácu. Pomáha nám obviňovať z našej situácie druhých ľudí? „Оbviňovanie iných ľudí alebo okolností z vlastného nešťastia nás drží na mieste a niekedy dokonca zráža na kolená.”

Každý z nás už niekedy riešil problém s prázdnou peňaženkou a napriek tomu, že sa snažil, ako vedel, peňazí bolo menej a menej. Dokážeme naozaj my sami ovplyvniť našu finančnú situáciu? V dnešnej dobe sú veľmi obľúbené pôžičky, ak ich dokonca môžeme splácať až o niekoľko rokov neskôr, nie je ani o čom premýšľať. Však? Marie-Claire však radí, ako sa stať hneď teraz magnetom na peniaze bez toho, aby sme boli vyciciavaní bankami a rôznymi inými spoločnosťami. Formou krátkych, ale na zamyslenie dlhších cvičení odhaľuje náš podvedomý vzťah k peniazom. Chcete byť bohatí, ale v detstve ste boli učení, že peniaze neprinášajú radosť a kazia charakter ľudí? Vzťah, ktorý ste mali k peniazom v detstve, vás ovplyvňuje aj v prítomnosti. Práve tieto trefné cvičenia sú pilierom knihy Marie-Claire a jej posolstva. Motivovať vás pri čítaní a trénovaní budú príbehy tých, ktorí to skúsili a uspeli. Sama viem, že takýto tréning má neuveriteľný dopad na vašu situáciu, preto odporúčam, aby ste sa vždy sústredili na čo najvyššiu čiastku peňazí. Keďže ja som takéto odporúčanie nedostala, pracovala som s 10eurovou bankovkou, a tak som si pritiahla v ten deň „len” 10€.

Správne nastavenie, pozitívne myslenie a spoznávanie vášho podvedomia nie sú samotným kľúčom k zbohatnutiu, lenže sú to práve tie vlastnosti, bez ktorých to nedokážeme. Kniha Ako sa stať magnetom na peniaze (zatiaľ dostupná len v češtine: Jak se stát magnetem na peníze) nie je taká známa verejnosti ako Tajomstvo, no je rovnako skvelou pomôckou k lepšiemu životu.

autorka článku: Miroslava Dudášová
zdroj fotografií: beletrie.eu

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.