Najzaujímavejšie seriálové novinky

filmNielen seriáloví maniaci sa každoročne najviac tešia na jeseň, keď okrem pokračovania príbehov svojich obľúbených hrdinov prichádzajú na rad aj všelijaké novinky. Je ich obrovské kvantum, a preto sme pre vás vybrali tie, ktoré svoju kvalitu dokazujú obľúbenosťou ako u kritikov, tak aj u divákov.

ČÍTAJTE AJ: Televíznym humorom proti uhorkovej sezóne

Hádam najočakávanejšou novinkou bol mysteriózny seriál od tvorcov Glee s príznačným názvom American Horror Story. Každú stredu v noci si diváci môžu vychutnať pokračovanie príbehu rodiny Harmonovcov. Hlava rodiny, psychiater Ben, podviedol svoju manželku Vivien s jednou zo svojich študentiek a v snahe o zabudnutie na túto etapu života sa aj s problémovou dcérou Violet presťahujú do Los Angeles. Problémy ale na seba nenechajú dlho čakať. Rodina po čase zisťuje, že ich nový dom v sebe ukrýva hrôzostrašné tajomstvá, pretože kedysi dávno bol svedkom mnohých zvláštnych vrážd a čudesných udalostí. Seriál v sebe úspešne miesi prvky psychologického hororu, slasheru, drámy a komédie, čomu nasvedčuje na pomery káblovej televízie aj vysoká sledovanosť, dosahujúca takmer 3 milióny ľudí.

2 Broke Girls

Z noviniek v žánri komédií sa oplatí spomenúť najmä kúsok z prostredia malej brooklynskej reštaurácie. 2 Broke Girls nás sprevádza životom dvoch mladých servírok pochádzajúcich z rôznych sociálnych vrstiev. Kým papuľnatá Max sa narodila do robotníckej rodiny, naivná Caroline mala vďaka bohatým rodičom detstvo ako z rozprávky, až pokiaľ jej otca neobvinili z finančného podvodu. Ich snom je zarobiť štvrť milióna dolárov, aby si mohli otvoriť malú pekáreň. Seriál plný vtipných replík je pre stanicu CBS ternom, sledovanosť má vyššiu než stálica HIMYM.

Z trochu iného súdka je psychologický triler Homeland z dielne káblovky Showtime (Dexter). Seržant Nicholas Brody (Damian Lewis známy zo seriálu L.I.F.E.) padol v roku 2003 v Afganistane do rúk teroristov, no po takmer ôsmich rokoch je zachránený. Americká vláda ho považuje za vojnového hrdinu, avšak agentke Carrie Mathison na Brodym čosi nesedí. Rozhodne sa ho vyšetrovať na vlastnú päsť a zabrániť tak prípadnému teroristickému činu tohto zlomeného muža. Seriál inkasuje od kritikov výborné hodnotenia, recenzenti chvália najmä výborné výkony hercov v hlavných úlohách a špičkový príbeh. Materská stanica je so seriálom natoľko spokojná, že sa rozhodla predĺžiť ho o ďalšiu sezónu, hoci stále neskončila ani tá prvá.

Homeland

Vo veľmi sympatickom svetle sa uviedol aj posledný seriál z našej ponuky, fantasy dráma Once Upon a Time. Tvorcovia sa pohrávajú s myšlienkou, že svet rozprávok existuje paralelne s tým naším. Na začiatku je svadba Snehulienky a Princa Krasoňa, ktorú však prekazí Zlá čarodejnica svojou kliatbou. Snehulienka je vystrašená a po návšteve Martinka Klingáča sa rozhodne poveriť Geppetta a Pinocchia stavbou magickej skrine, ktorá by poslala jej práve narodenú dcéru Emmu (Jennifer Morisson z Dr. House) do nášho sveta. Podľa proroctva by sa o 28 rokov mala vrátiť, pomôcť poraziť Zlú čarodejnicu a oslobodiť rozprávkové bytosti. Seriál sa prezentuje ako mix klasickej rozprávky a modernej drámy. To mu pravdepodobne zabezpečilo divácku obľúbenosť a rozšírenie série až na 22 častí.

Čo na poslednú seriálovú sezónu hovorí expert Shawn z obľúbeného blogu serialy.kinema.sk? Podľa jeho slov vytŕčali najmä ženské komédie (2 Broke Girls, Suburgatory) napriek tomu, že ich bolo ako šafranu, a dobové seriály (Hells on Wheels). „Dočkali sme sa aj v podstate nového seriálového žánru – rozprávok, ktoré na veľké prekvapenie divácky uspeli, či už boli kvalitnejšie (Once Upon a Time), alebo horšie (Grimm),” tvrdí. Za najhoršie novinky naopak považuje remake Charlieho anjelov a „vyhypovaný” Spielbergov sci-fi projekt Terra Nova, ktorý rozhodne nenaplnil očakávania.

autor článku: Pavol Hirka
zdroj fotografií: IMDB.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.