Sex, drogy, rock’n’roll a divadlo

Mladá punkrocková kapela Fishing StripZdá sa vám to ako šialená predstava? Pre gitaristu študujúceho na UKF herectvo na Katedre hudby je to reálne, riadi sa heslom: „Chcem žiť, nielen prežívať.”

.

„Hudbe sa venujem už od malička. Ako 10-ročný som začal chodiť na klavír do ZUŠ-ky, asi po 4 – 5 rokoch som klavír nechal a kúpil som si gitaru, na ktorú som sa začal učiť hrať sám,” spomína na svoje začiatky Matej Mervart. Maťo má úlohu gitaristu v skupine Fishing Strip, zatiaľ ešte málo známej skupiny z Topoľčian. „Sme deti z jedného sídliska, teda okrem nášho bubeníka, s ktorým sme sa ale taktiež ešte hrávali na strieľačky či formule. Náš názov vznikol pri veci, ktorú máme najradšej, teda pri rybačke. :)”

Gitarista Fishing Strip Matej Mervart s fanynkamiMomentálne študuje na UKF herectvo na Katedre hudby. „Veľmi ma baví aj divadlo, rád by som sa postavil aj na divadelné dosky, ale hranie v kapele je hranie v kapele.” Nadšenie z Matejovho hobby je vidieť aj v novom videoklipe skupiny, kde si koniec koncov vyskúšal aj samotné hranie. Klip je plný energie, každý, kto sleduje kariéru Blink 182, možno nazve chalanov z Fishing Strip slovenskými Blinkáčmi. „Dosť často nás tak niekto osloví. V žiadnom prípade sa nesnažíme napodobňovať ich hudbu. No je to kapela, ktorá je v tomto štýle naším vzorom, preto môže byť počuť vplyv ich hudby.”

Asi sklamem fanúšičky pop-rockových gitaristov, pretože Matej popri všetkých svojich aktivitách má aj priateľku, ktorej vraj ešte serenádu pod oknom nezahral. Vo svojom okolí má však dievčatá, ktorými sa nechali inšpirovať aj pri tvorbe niektorých songov, napr. Nymfomanka. „Pesnička Nymfomanka v podstate patrí k starším z našej tvorby. Buď opíšeme kamarátku, spolužiačku, či napíšeme na papier blud našej fantázie. Dávame si záležať na textoch a hudbe.” Skvelé myšlienky môžeme počuť v už spomínanej skladbe Nájdi svoj štýl, ku ktorej Fishing Strip nahrali aj videoklip.

Hudobná scéna je plná guitar heroes, no Matej vie presne, kto je jeho idolom: „Billie Joe Armstrong (Green Day), dokonca jedna z mojich gitár je taká, ako používa on.” Na koncerte Fishing Strip zažijete podobne bláznivú show ako na vystúpeniach ich slávnejších idolov. „Každý náš koncert je bláznivý. Stavili sme okrem hrania aj na spoluprácu s fanúšikmi a robenie show. Ja osobne som ešte do javiska neskočil, no myslím, že spevák s bubeníkom si už párkrát zaplávali na rukách fanúšikov.”

Chalani z Fishing Strip sa radi objavujú aj v Nitre a plánujú tu koncerty aj v budúcnosti. Ak si chcete zaskákať a vyblázniť sa spolu s touto bandou mladých chalanov, sledujte ich internetové stránky – www.fishingstrip.sk a www.bandzone.cz/fishingstrip.

autorka článku: Miroslava Dudášová
zdroj fotografií: bandzone.cz

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.