Slovensko – Šibenik – Slovensko za 185 hodín alebo Student Regata

copy-of-plagat-sk-tlac-novy-marecŽiadne GPS sa nám pri údaji 185 hodín nepokazilo, cesta do chorvátskeho Šibeniku trvá autom okolo 9 hodín, z internetu sme sa dozvedeli, že pešo by to bolo za 156 hodín. My sme zvolili štandardný autobusový spôsob dopravy.

Z Bratislavy sa partička, v tomto prípade platí skôr slovo skupina, takmer osemdesiatich mladých ľudí, vybrala stráviť týždeň v Chorvátsku. Niektorí nevedeli do čoho idú, prvýkrát pri mori alebo na mori, prvýkrát v Chorvátsku a tretie prvenstvo – prvýkrát na jachte. Zážitková dovolenka ako má byť. Cieľ cesty sme mali jasný, Kešimirovo mesto, Šibenik. Desať športových jácht, desať kapitánov so svojimi posádkami a Študent Regata 2011 sa môže začať.

V úvode, ako slušnosť káže, príde na rad zoznamovačka. Je dobré, keď viete s kým strávite najbližšie hodiny, dni. Plachosť zo spoznávania ostatných členov posádky vystriedala nefalšovaná radosť z týždňa, ktorý nás čaká. Kapitán pekne na slovenský štýl, teda s tekutým prekvapením v poháriku, privítal svoju posádku. Dva dni nám vysvetľoval a učil nás, že jachta nie je len zmes laminátu, dreva, kadejakých šnúr, kľúk a plachiet. Pasarela, fender, gena  majú svoj význam a z jachty sa stáva seriózny vodný dopravný prostriedok. Plavíte sa, kormidlujete, popíjate podomácky miešaný drink, naberáte správny smer, pozorujete okolitú prírodu, vychutnávate si mladícky rozšafný život na jachte. Janči z vedľajšej posádky  rozochveje vašu bránicu smiechom a vy po dvoch, troch minútach čakáte, kedy vás ten smiech prejde. Ale on neprechádza, príde ďalší príval dobrej nálady. Lucka Vám ponúkne dobrý obed, Jožko sa postará, aby ste dodržiavali pitný režim. Lebo námorník bez rumu, to nie je žiadny námorník :). Zuzka skonštatuje, že neľutuje rozhodnutie, kedy ultra all inclusive dovolenku zrušila a s kamoškou sa prihlásila na Student Regatu. Dano vám zahrá obľúbený hit a zrazu zistíte, že aj na palube jachty sa dá tancovať. A ešte aké tanečky zvládate okolo tých lán, plachiet, zábradlia. A keď sa vám už nechce tancovať, zabávať, skočíte do tyrkysovo modrého mora, schladíte si telo a vôbec vás netrápi, či niekde blízko je piesočná pláž s mäkkými lehátkami.

Iba na Student Regate zažijete oficiálnu súťaž v regate. Vtedy ide dovolenkovanie do ústrania. Začne sa vo vás prebúdzať chuť po víťazstve, nech cieľovú bójku preplávate prvý a za sebou zanecháte ostatné posádky. A keď sa v súťaži nedarí, nič to, v iných disciplínach získate potrebné body a prvá cena je tvoja .

Ak ste sa dočítali až sem a máte chuť niečo podobné zažiť, poradíme vám. Kliknite si na web www.studentregata.sk a prihláste sa. Môžete si tisíckrát prečítať, o čom všetkom Student Regata je, ale zistíte to, až keď to zažijete s nami. Preto sa tešíme na vás – na Student Regate 2012.

P.S.: Student Regata nám dala aj bonus. Ušetrili sme peniaze za delfinárium. Mali sme trikrát šťastie a delfíny nás prišli pozdraviť priamo k jachte 🙂

autor článku:  Ľuboš Majer
zdroj fotografií: archív Student Regata

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.