Dva roky od otvorenia Fóra mladých

forum-mladych-logoDruhé výročie od otvorenia Fóra mladých sa bude oslavovať v piatok 18. mája o 18. hodine. Tento alternatívny priestor sa nachádza v Mediahause na Ulici Fraňa  Mojtu v Nitre. V rámci osláv je na programe prezentácia všetkého, čo toto zariadenie ponúka, ako je hip-hop, streetdance, zumba, aerobic,  capoeira, divadlo a rocková škola. Vyvrcholením programu bude vernisáž fotokrúžku s odovzdávaním ocenení Usmiaty anjel za pozitívny prínos k Fóru mladých.

Zásluhu na vzniku tohto jedinečného priestoru má primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý týmto splnil svoj volebný sľub a stredoškolskej a vysokoškolskej mládeži ponúkol alternatívu na hodnotné prežitie voľného času. Vo Fóre mladých sa  už dva roky schádzajú skupiny mladých ľudí s rovnakými záujmami s cieľom zorganizovať zaujímavé aktivity pre seba a svojich rovesníkov.

Pri otvorení  tohto stánku sa razilo heslo Mladí pre mladých. Vedenie mesta predpokladalo, že iniciatíva pri výbere programu sa prenechá na mládež a nebude sa jej dopredu diktovať, ako sa má zabávať. Po krátkom rozbehu sa činnosť vo Fóre naštartovala  a dnes možno s potešením konštatovať, že do týchto priestorov si našla cestu najmä tá skupina mladých ľudí, ktorá  hľadá iný druh zábavy, ako je vysedávanie v reštauráciách pri pive či pri káve.

„Nitra je mestom mladých, žije, študuje a denne sem za vzdelaním prichádza viac ako 20-tisíc stredoškolákov a vysokoškolákov. Voči tejto kategórii mesto pociťovalo dlh.   Veď mesto ponúka programy v sociálnej oblasti, v športe, ako aj pre starších ľudí. Dosiaľ tu absentovala ponuka pre mladých ľudí,” konštatoval primátor Jozef Dvonč. „Práve preto som rád, že sa Fórum mladých medzi mladými ľuďmi postupne ujalo a jeho aktivity priťahujú čoraz viac nitrianskej mládeže.”

Zariadenie poskytuje široké spektrum možností zábavy. K pravidelným aktivitám fóra je možné zaradiť rockovú školu s interaktívnymi workshopmi,  kurz fotografovania, funguje tu filmový klub, telocvičňa, počítačová miestnosť s internetom, je tu tanečný a hudobný klub, dá sa tu cvičiť aerobik, tancovať salsa, hip-hop, zumba a čača, cvičiť joga, je tu tiež možnosť konverzovať v anglickom, španielskom a poľskom jazyku.

Vo Fóre mladých sa organizujú klubové stretnutia, besedy, výstavy, je tu možnosť zahrať si spoločenské hry, stolný tenis, air hockey, stolný futbal a šípky, nechýba tu pripojenie na wifi. Záujemcovia o šport môžu využívať telocvičňu so zrkadlami, bežiaci pás a majú k dispozícii cyklotrenažér. Fórum je otvorené denne od 13.00 do 21.00 hodiny, v nedeľu od 17.00 do 21.00 hodiny. Program nájdete na adrese www.forummladych.sk. Ak ste vo Fóre mladých dosiaľ doteraz neboli, je najvyšší čas tam zájsť.

Tlačová správa, Autorka: Ľudmila Synaková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.