Campana Batucada ft. Eva Pavlíková „Besame“

campana-batucada_besame-s-epavlikovouV utorok 18. decembra 2012 od 20:00 hod. sa v Music a Cafe v Nitre uskutočnil večer venovaný sambe. Hlavným programom večera bola premiéra nového videoklipu najväčšieho slovenského bubeníckeho orchestra Campana Batucada, ktorý pripravili s výbornou herečkou Evou Pavlíkovou.

Videoklip na známu skladbu „Besame” je tretím v poradí z produkcie uvedeného  orchestra, po dvoch, ktoré uviedli v r. 2011. Je spojením originálnej bubeníckej show Campana Batucada v počte 20 bubeníkov a  nitrianskej herečky Evy Pavlíkovej, ktorá má bohaté skúsenosti so spevom v muzikáloch. Tá sa k tejto spolupráci vyjadrila nasledovne: „Stretnutie a práca s Campanou Batucadou bola pre mňa prílevom energie a veľkým potešením. Veľmi pozitívne hodnotím výber samotnej skladby. Igor s členmi skupiny sú skvelí nielen muzikantsky, ale aj ľudsky.” Igor Holka, líder skupiny, sa pri realizácii tejto skladby a videoklipu inšpiroval svojimi cestami a zážitkami z Brazílie. Hľadal však partnera pre takúto spoluprácu. Na základe predchádzajúcich skúseností oslovil Evu Pavlíkovú, ktorá bola nadšená. Obaja už na začiatku po prvých skúškach cítili, že je to dobrá voľba a výsledný videoklip hodnotia ako skutočne vydarený.

Nový videoklip, z dielne SpygerArts, si je možné pozrieť na internete: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Du_e8i56Gvo

campana-batucada

Igor “Presidente” Holka sa učil u majstrov po celom svete. Niekoľkokrát v Afrike, Uruguaji, Brazílii. V r. 2011 participoval na projekte “Tambores Do Mundo” (Bubny sveta) a vystupoval na karnevale v bubeníckom srdci Brazílie v Salvadore da Bahia. Je zakladateľom a lídrom skupín Afro Campana (prvý interpret západoafrických rytmov na Slovensku),  tiež Campany Batucady, ktorej zase patrí prvenstvo v interpretácii brazílskych rytmov napr. Samba Batucada, Samba Reggae, Samba Afro, Maracatu a iné. Prezentuje ich nielen v tradičnom podaní, ale kombinuje ich s modernými štýlmi a groovom. Jej repertoár je na našom území výnimočný. Campana Batucada je orchestrom plným entuziazmu, radosti, dobrej nálady, pohybu a energie. Verejnosť sa o tom môže presvedčiť na rôznych akciách, karnevaloch, podujatiach po celom Slovensku, ktorých sa orchester zúčastňuje. Členov Campany Batucady mohli diváci vidieť aj v zahraničí – v Maroku, Bahrajne, Katare a v Spojených arabských emirátoch (Dubaj). Viac informácií na www.bubnovashow.sk.

TS

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.