Pretty woman po slovensky

StriptízBohatý pohľadný muž si nájde svoju krásku medzi ženami ľahších mravov. Je to len vydarená groteska v podaní hollywoodskych tvorcov a Julie Roberts? Po rozhovore s majiteľom erotického salónu sme sa dozvedeli, že tento naoko neuveriteľný príbeh sa stal i v našich končinách.

Mladé, rozvedené dievča s trojročným dieťatkom. Pohľadný, asi 30-ročný Talian poznačený nevydareným manželstvom, s cieľom vyčistiť si myseľ na Slovensku. Stretli sa na mieste, kde príliš veľa skutočných vzťahov nevznikne. Manžel ju vyhodil z domu, rodina sa o ňu nezaujímala, jediné útočisko našla v erotickom salóne. Jeho sem čoraz častejšie privádzala túžba stretnúť sa s tou krásnou mladou slečnou. Pýtal sa jej, prečo to robí. Chcel, aby s tým skončila. Ponúkol jej dokonca i peniaze na byt. No ona bola príliš hrdá, zaumienila si, že sa o seba a svoje dieťa postará sama. Nakoniec sa však tento príbeh skončil happyendom. Hrdinka príbehu vychováva ďalšie dieťatko v čižme Európy.

Pýtate sa prečo?

Mnoho žien sa kvôli svojmu nepriaznivému osudu rozhodlo pre takýto spôsob zárobku. Ako sme sa dozvedeli, vzhľad nie je vôbec prvoradý. Všetko je skôr o komunikácii. „Dievča, ktoré je pekné, no nevie komunikovať so zákazníkom, má nie vždy taký úspech ako aj menej atraktívne dievča, no s charizmou a čarom,” povedal pre Občas nečas majiteľ salónu, ktorý nechce byť menovaný. Komunikácia je dôležitá i so zahraničnými klientmi, preto sa u žien vyžaduje tiež znalosť anglického či nemeckého jazyka. Podnik často predstavuje aj psychologicko-relaxačné zariadenie, preto je dôležité, keď sa vie dievča s klientom dohovoriť. „Muž potrebuje bútľavú vŕbu, ktorá by mu pritakávala, pohladila ho a chápala jeho problémy.” Niekedy to vraj nie je len o TOM, ale chlap sa jednoducho potrebuje vyrozprávať a niekoľko hodín v salóne len „prekecá” – napríklad na masáži. Niekedy je podobným „psychohygienikom” i barman či čašníčka. Tí by taktiež mali ovládať cudzie jazyky, no práve čašníčky sú v takýchto podnikoch problémom. Niektorých mužov totiž lákajú tieto nedobytné ženy a nie spoločníčky, ktoré sú im k dispozícii.

Striptíz

Len brigádničky?

Dievčatá pracujú na dohodu, no aj na klasický pracovný pomer. „V Živnostenskom zákone vám vydajú povolenie na erotický salón, ale čo to predstavuje, to sú veci medzi nebom a zemou. Ďalší zákon niečo také potláča,” hovorí majiteľ podniku. Dodáva, že niektoré zo zamestnankýň majú i masérsky kurz. Priemerný vek sa podľa neho určiť nedá, no samozrejme, pod osemnásť rokov nie je možné vykonávať takýto druh práce. „Mali sme však aj päťdesiatročnú ženu, ktorá vyzerala na dvadsaťpäť,” prezrádza, no jedným dychom dodáva, že dievčatá sa pravidelne podrobujú i zdravotným testom.

Na záver majiteľ salónu nezabudne podotknúť pozitíva tejto práce: „Do podniku často prídu aj chlapi, ktorí vyzerajú veľmi smutne. Majú zbabraný život, vo zväzku ostávajú len kvôli dieťaťu. Odtiaľto však odchádzajú nabití energiou. V prvom rade preto, lebo ich mal kto vypočuť.”

autorka článku: Veronika Mráziková
autorka fotografie: Miroslava Dudášová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.