Týždňová trojka #2

appleApple má ďalšie problémy, Google sa pýši interaktívnymi okuliarmi a Sony oficiálne predstavilo konzolu PlayStation 4. Predchádzajúcich sedem dní bolo na zaujímavé novinky rozhodne bohatých.

Apple opäť na súde

Apple sa pokoja pravdepodobne nedočká. Odhliadnuc od dlhodobého sporu s gigantom zo Samsungu, tento raz sa bude musieť americká firma postaviť na opačnú stranu barikády. V Brazílii ju totiž čaká žaloba zo strany miestnych úradov. Apple minulý rok prvýkrát nedodržalo ročný cyklus vydania nového iPadu a štvrtú generáciu vypustilo v predstihu štyroch mesiacov už v novembri. To by pravdepodobne nebol až taký problém, avšak Brazilčania tvrdia, že iPad tentokrát jednoducho neponúka dostatočný technologický posun. Nové funkcie, ktorými disponuje, mali podľa žalobcov figurovať už v tretej generácii zariadenia. Ďalším problémom môže byť údajné zavádzanie zákazníkov, ktorí si iPad tretej generácie kupovali v domnení, že je to stále novinka, pričom jeho následovník už bol na ceste. Inštitút, ktorý stojí za žalobou, preto od firmy žiada pre zákazníkov bezplatnú výmenu iPadu tretej generácie za nový model a vrátenie 50% ceny tabletu.

Google Glass sa prezentuje

Poriadne kusisko pozornosti sa ušlo aj Googlu. V stredu na serveri Youtube zverejnil video, v ktorom hrdo prezentuje rôznorodé využitie Google Glass. Takmer dva a pol minútova ukážka ponúka množstvo bežných i adrenalínových situácií, v ktorých technologická novinka dozaista nájde uplatnenie – zážitky s rodinou, skoky z lietadla či horskú dráhu. Google Glass umožní zachytiť a spríjemniť tieto situácie naozaj intuitívne, a to hlasovým ovládaním. Veď kto by nechcel zvečniť zaujímavým moment jednoduchým povelom „Take a picture“?

clippy

PlayStation 4 oficiálne oznámené

Veľký rozruch minulý týždeň spôsobila japonská spoločnosť Sony. V noci zo stredy na štvrtok  konečne oficiálne oznámila PlayStation 4, hernú konzolu novej generácie. Paradoxne, samotné „telo“ konzoly predvedené nebolo, pretože prezentácia sa točila najmä okolo technických špecifikácií a hier, ktoré sa na novinke objavia. Podľa dostupných informácií bude PS4 disponovať 8-jadrovým procesorom „Jaguar“, výkonnou grafickou kartou AMD Radeon novej generácie, 8 GB DDR5 RAM a zabudovaným pevným diskom. Chýbať by nemala ani podpora HDMI rozhranie, Wi-Fi 802.11 či Blu-ray mechanika. Spoločnose s konzolou prichádza aj ovládač Dualshock 4. Čo sa týka hier, na konzole sa objavia tituly ako Diablo 3, Killzone: Shadowfall či Watch Dogs. Spätná kompatibilita s hrami určenými pre PlayStation 3 by mala byť zabezpečená prostredníctvom dosiaľ neupresnenej streamovacej služby.

autor článku: Pavol Hirka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.