Keď učenie nestačí

Pracovať popri štúdiu dokáže dnes kdekto. Stačí si nájsť fajn brigádu alebo prácu na polovičný úväzok, ktorá sa nekríži s rozvrhom a prestaneme trpieť finačnými suchotami raz-dva. Dá sa to však spraviť aj inak. Predstavte si, že by ste si prácu určili sami a navyše v odbore, ktorý študujete. Slávka Gašperová a Peter Raškovič sú bývalí študenti našej univerzity, ktorým sa to podarilo.

logo-kreapoint

„Náš projekt Kreapoint je akési maličké grafické štúdio kombinované s mini marketingovou agentúrou,” píše Slávka, s ktorou sa mi podarilo skontaktovať cez internet. „Pripravujeme grafické návrhy plagátov, vizitiek či log, ale píšeme aj PR články, tvoríme slogany a celé marketingové stratégie, radíme v oblasti efektívnosti webstránok, používania sociálnych sietí, pomenej tvoríme aj dizajny webstránok.” Najzaujímavejšie je, že sa do práce pustili už počas štúdia. Peter ako grafik, Slávka riešila texty a obsah.

„Začali sme sa intenzívne vzdelávať aj v oblasti marketingu, PR, sociálnych sietí a postupne sme sa rozhodli pridať do našich služieb i online marketing,” približuje Slávka ťažké začiatky. Robiť to všetko popri škole nebolo práve jednoduché. Náročný bol najmä mesiac pred štátnicami. „Niekedy sme išli dvojfázovo – učenie a práca, ale nakoniec sme to všetko stihli a štátnice nám dopadli fajn.”

Za pomerne krátky čas sa Slávke a Peťovi podarilo finalizovať veľké množstvo objednávok. Od log, sloganov a plagátov pre menšie firmy, niekoľkých webstránok, až po PR texty pre londýnsku copywrighterskú spoločnosť. Najlepší pocit z práce majú pri pohľade na ich návrhy použité v praxi. Napriek tomu sa však Slávka stále drží pri zemi. „Náš Kreapoint je malou rybičkou v pomerne veľkom mori slovenských online marketingových agentúr a grafických štúdií.”

Táto veselá dvojka dokazuje, že kde je vôľa, tam je aj cesta. Ak ste v niečom dobrí a chcete sa tomu venovať celý život, nenechajte sa odradiť nedostatkom pracovných miest vo vašom odbore a vytvorte si vlastné. „Sme veľmi radi, že sme sa rozhodli ísť týmto smerom. Má to síce množstvo nevýhod a za jedným úspechom stojí rad neúspechov, ale aj napriek tomu pracovať na niečom vlastnom určite stojí za to!” ukončuje Slávka náš online rozhovor.

autor článku: Marek Čabák

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.