Spáč

t-601Nemáte niekedy chuť prespať celú zimu? Jednoducho zbytočne nevyliezať z postele do mrazivých, neprívetivých, pochmúrnych dní. Zobudiť sa až na jar. Nemáte chuť za príjemných letných nocí nezažmúriť oko a postupne ránom vplávať do ďalšieho dňa? Nebolo by to lepšie a prirodzenejšie? Aj o tom je inscenácia na motívy knihy Jana Weissa Spáč  v zverokruhu.

Najaktuálnejšia inscenácia súboru T601 hovorí o inakosti, výnimočnosti a fádnosti čudných bytostí a ich osudov. V čase, keď intelektuáli a vzdelanci nemajú uplatnenie, rozhodne sa majiteľ  továrne na výrobu kobercov Lebduška dať týmto hladným krkom prácu a strechu nad hlavou.  Jednému po druhom zveruje výchovu svojho imbecilného syna Albína, kterého chce naučiť počítať. Žiadnemu sa to nedarí až do doby, keď je na jar zamestnaný Václav Rebenda. Jeho príchodom sa toho zmení akosi viac. Prichádza leto, jeseň a potom…

Spáč

Réžia: Šimon Spišák – nový člen Starého divadla

Scénografia: Karel Czech – nový člen Starého divadla

Hudba: Jindřich Čížek

Hrajú: Andrea Ballayová, Sofie Adamová, Adriana Kubištová Máčiková, Marek Menšík

Premiéra: 12. 3. 2013 o 18.00 hod., Študovňa Starého divadla

plakat

T601

“Divadlo T601 vzniklo roku 2009 jako iniciativa studentů KALD DAMU, kteří se sešli při pouliční pohádce pro děti a dospělé o prvním československém prezidentovi s názvem Masaryk, hrané v Trabantu. Jednalo se o model T601 combi z roku 1974 béžové barvy. Inscenace dosáhla počtu 17ti repríz a poté, vzhledem k žalostnému technickému stavu vozidla,  jsme její hraní museli s politováním ukončit. I přesto na auto vzpomínáme s láskou, protože nás dovezlo na mnoho vzdáleních míst, například na festivaly v Nitře nebo Uherském Hradišti.Ještě v zimě na přelomu let 2009/10 vznikla pohádka O větrném králi, kterou stále hrajeme. V téže době se zrodil nápad na další inscenaci – Sherlock Holmes: Pes, jež měla premiéru 9. prosince 2010.Ve spolupráci plánujeme pokračovat na dalších projektech pro děti i pro dospělé.”

Vstupné 3 €
Možnosti rezervácie vstupeniek:
e-mailom na – produkcia@staredivadlo.sk
alebo na tel. čísle 037 6525003,
tiež prostredníctvom FB pošty

www.t601.cz

tlačová správa

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.