Týždňová trojka #3

the-witcher-3-4

Tento týždeň tu máme až dve veľké novinky zo sveta hier a jednu hardvérovú záležitosť. Prečítajte si najnovšiu Týždňovú trojku a dostanete sa k výberu najzaujímavejších udalostí posledného týždňa.

Veľké oznámenia hier – Zaklínač 3: Divoký hon

Tretí “geraltovský” príbeh z poľskej dielne štúdia CD Projekt RED by mal byť vrcholným úspechom nielen hernej adaptácie románu, ale aj vývojárov samotných. Tí hráčom sľubujú nelineárny príbeh a plne otvorený svet s dôrazom na hĺbku charakterov a medziľudské vzťahy. Titul je primárne vyvíjaný pre platformu PC a okrem nej pobeží aj na next-gen konzolách, medzi ktoré patrí aj nedávno oznámená PlayStation 4. Presný dátum vydania ešte štúdio nezverejnilo, má to byť však niekedy v roku 2014.

the-witcher-3-4

Veľké oznámenia hier – Assassin´s Creed IV: Black Flag

O štvrtom diely asasínskej ságy sa toho zatiaľ veľa nevie. Známe sú len hrubé fakty – ako napríklad to, že hlavným hrdinom bude pirát Edward Kenway, otec Haythama Kenwaya a starý otec Connora, ktorí figurovali v tretom pokračovaní. To bolo zasadené do obdobia Americkej revolúcie 18. storočia. V najnovšom prírastku do svetoznámej série od francúzskeho Ubisoftu by sme mali zostať verní približne rovnakému obdobiu. Samotný výber charakteru Edwarda Kenwaya napovedá, že Assassin´s Creed IV bude klásť dôraz na námornú gameplay, ktorá v AC III zožala obrovský úspech. Dátum vydania je stanovený na 29. október 2013. Podporovanými platformami budú PC, Xbox 360, PS3 a Wii U.

563549_548911305142597_828490368_n

Zažite najlepší herný zážitok s GeForce Experience

Novinkou z dielne americkej spoločnosti Nvidia je jednoduchý a nenáročný softvér s názvom GeForce Experience. Ten, hoci sa ešte stále nachádza v BETA verzii, ponúka prehľadné rozhranie a jednoduchú optimalizáciu vašich hier, ktorých databázu Nvidia neustále rozširuje o ďalšie tituly. Bezplatná aplikácia rozpozná výkonnostné parametre vášho počítača a porovná ich s konkrétnou hrou. Program sa následne napojí do dátového centra Nvidie, ktoré obsahuje tisíce rôznych nastavení pre rôzny hry a konfigurácie, a stiahne to najoptimálnejšie z nich pre pomer výkon – grafika. Okrem tejto služby sa GeForce Experience stará aj o to, aby boli vaše grafické ovládače vždy aktualizované.

geforce

autor článku: Mário Lorenc

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.