Uvítanie letného semestra si odniesla palma

Party oslavujúca začiatok LS 2013 na Hospodári začala nevinne. Poznáte to – smiech, hudba a alkohol. Všetci sa dobre zabávali pri nefungujúcej vrátnici. Ostane však po tejto akcii nefungujúcou aj naďalej?

Tento druh zábavy dopadol rôzne pre všetkých zúčastnených. Pre niekoho lepšie, pre niekoho horšie. Čo je najsmutnejšie, za študentov si to najviac odniesla úbohá palma v kvetináči. Doposiaľ nie je verejne známe, komu táto rastlinka prekážala natoľko, že musela byť takýmto drastickým spôsobom zničená. Ranný pohľad na polámanú palmu panie upratovačky rozhodne nepotešil. Tento incident označili ako vizitku študentov.

Palma na Hospodári

Následky danej akcie na seba nenechali dlho čakať a slobodný život študentov obývajúcich izby na Hospodári sa dostal na pár dní pod kontrolu. Následne na to sa začali internátom šíriť otázky a dohady o tom, či aj v budove na Hospodárskej ulici, podobne ako u susedov na ŠD Zobor, bude fungovať vrátnica.

Podľa slov riaditeľky ŠD Zobor Evy Machavovej bude na spomínanom internáte sprísnená kontrola len počas takých dní, kedy sa budú konať väčšie akcie v bare Pifa. Ide predovšetkým o bezpečnosť študentov, nakoľko aj niektorým z radov ubytovaných prekáža neprispôsobilosť niektorých jedincov. „Keďže nám pán rektor nepovolil samostatnú vrátnicu na Hospodári, riešime túto situáciu našimi pracovníkmi, napríklad kuričom, ktorý sedí na vrátnici v kritické dni,” vyjadrila sa pre Občas nečas Eva Machavová. Situáciu sa rozhodli vyriešiť aspoň takto, nakoľko v súčasnej dobe je na Hospodári ubytovaných vyše 300 študentov.

autorka článku: Kristína Biela
zdroj fotografie: Lukáš Šimánek

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.