Zľavomaniaci

peniazeObjavili sa z ničoho nič, vyrástli ako huby po daždi a dnes zastávajú popredné miesto na slovenskom trhu. Ak potrebujete niekomu podarovať nápaditý darček za rozumnú cenu, stačí si vyhľadať niektorý z množstva zľavových portálov a prehľadať stovky ponúk. Určite nájdete to, čo poteší obdarovaného, a ešte aj ušetríte.

Najprv im Slováci veľmi nedôverovali, ale pozitívne skúsenosti priateľov a známych pomohli k tomu, že dnes už málokto nepozná pojem „zľavový portál”. Nakupujeme cez ne všetko – dovolenky, wellness pobyty, tandemové zoskoky, kozmetické procedúry, poznávacie zájazdy, elektroniku, jedlo a mnoho iného. Na Slovensko sa takýto typ služieb dostal z Čiech, keď 11. novembra 2010 vznikol zľavomat.sk ako dcérska spoločnosť českého Slevomatu.

Väčšina ľudí si ich nevie vynachváliť, ale, samozrejme, nájdu sa aj tí s negatívnymi spomienkami. Jedným z nich je aj Lukáš: „Kúpil som si zľavu na tovar, ktorý bol v danom e-shope vypredaný. Snažil som sa ich kontaktovať cez mail a aj cez Facebook, ale nikto sa mi neozval.” Ak sa aj vám stane podobná situácia, najprv treba kontaktovať portál, cez ktorý ste zľavu kúpili. Najmä v minulosti sa stávalo, že zdanlivo výhodná ponuka bola v skutočnosti omnoho drahšia ako v konkrétnom obchode. Dnes sú už na trhu veľké stabilné stránky, kde máte istotu, že váš nákup sa skutočne vyplatí: „V prvom rade dbáme na kvalitu poskytovaných služieb. Ak sa sťažnosti na partnera opakujú, tak s ním viac nespolupracujeme a zákazníkovi peniaze vrátime,” hovorí Tomáš Sroka z portálu zľavomat.sk.

Omnoho viac ako tých negatívnych je pozitívnych ohlasov a zľavové portály sa skutočne snažia zákazníkovi vo všetkom vyhovieť, aby bol spokojný a opäť sa k nim vrátil: „Kupovala som vianočný darček, zaplatila online, a teda som očakávala, že mi ihneď príde kupón na mail. Keďže neprišiel do 24 hodín, kontaktovala som vedenie spoločnosti. Napokon sme zistili, že kupón mi prišiel, ale spadol do spamu. Medzitým mi bol kupón doručený znova – len tak pre istotu – a ešte mi aj zavolali, či je všetko v poriadku,” spomína spokojná zákazníčka Zuzana.

peniaze

Ako vlastne taký portál funguje? „Oslovujú nás firmy, ale hlavne naši obchodní zástupcovia vymýšľajú ponuky a oslovujú partnerov, aby sme našim zákazníkom priniesli vždy niečo nové a hlavne zaujímavé,” vysvetľuje Sroka. Portál následne sprostredkuje ponuku na svojej stránke, vy si ju nájdete, zaplatíte, a potom si už len užijete výhodnú kúpu. Využitie zľavy alebo doručenie produktu má už na starosti konkrétny obchodný partner, ale portál vždy rád ocení spätnú väzbu, napríklad formou vašej fotky zo zážitku.

Aby sa zľavové portály vzájomne rozlíšili, ponúkajú zaujímavé ponuky a vernostné služby. Kým v jednom zbierate kredity, ktoré vám v budúcnosti prinesú ešte väčšie ušetrenie alebo špeciálne vianočné ponuky s 99 % zľavou, v druhom môžete svojím nákupom prispieť na dobročinné účely.

Možnosti platby sú rovnaké ako vo  všetkých internetových obchodoch – môžete zaplatiť online kreditnou kartou, bankovým prevodom alebo niektoré portály ponúkajú aj službu paypal. Je len na vás, či sa rozhodnete používať takýto spôsob internetového nákupu. Alternatívy sú skutočne neobmedzené a ponuky lákavé.

autorka článku: Martina Hatňanková
zdroj fotografie: banky.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.