Basketbalový zápas UKF vs. SPU

basketbalovy-zapas-ukf-spu-2V rámci Nitrianskych univerzitných dní sa uskutočňujú rôzne športové podujatia, medzi ktoré neodmysliteľne patrí i tradičný basketbalový zápas. Hráči dvoch nitrianskych univerzít si tak v Športovej hale SPU zmerali sily v obratnosti a vlastnej fyzickej zdatnosti.

Už spočiatku skóre nahrávalo našim odvekým rivalom, čo sa odzrkadlilo v ich vedení počas všetkých štvrtín. „Zápas jasne ukázal kvality súpera, myslím, že SPU má viacero extraligových hráčov, a to sa potvrdilo aj v hre. Výsledok ale nebol vôbec dôležitý, podstatné je, že si chalani zahrali. Bol to dobrý zápas a v niektorých fázach sme boli viac ako len dôstojným súperom,” vyjadril sa tréner porazeného tímu Pavol Horička z Katedry telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty UKF.

Konečný stav 100:81 poukazuje na značný rozdiel úrovne hráčov. Podstatné je, že sa atmosféra niesla v priateľskom duchu, čo sa potvrdilo záverečným podaním rúk. Nič však nie je stratené. Budúci rok sa UKF otvára nová príležitosť zvíťaziť nad tímom trénera Ľubomíra Urbana.

basketbalovy-zapas-ukf-spu

autorka článku: Veronika Soboňová
autorka fotografií: Veronika Turkotová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.