Hokejové Mlyny

AutogramiadaV piatok 12. 4. sa OC Mlyny zmenilo na hokejové centrum. Približne o 16.00 h sa fanúšikovia hokejového klubu Nitra prišli pozrieť na odovzdávanie medailí. Na pódiu nechýbal primátor mesta Jozef Dvonč, viceprimátor Štefan Štefek či riaditeľ klubu Ján Plandora.

Ako prvý vystúpil so svojím príhovorom primátor Dvonč, ktorý vyzdvihol najmä zviditeľnenie mesta a poďakoval fanúšikom za neustálu podporu. Hokejistom a realizačnému tímu venoval darčekové koše.

Príhovor riaditeľa klubu sa venoval najmä zhodnoteniu úspešnej sezóny, ktorá je veľkým pokrokom. ,,Chlapci dokázali, že na extraligu majú a oproti minulej sezóne postúpili o 7 priečok vyššie.”

Tréner Antonín Stavjaňa vyzdvihol silu nitrianskeho tímu. ,,Napriek semifinálovému sklamaniu bola sezóna úspešná,” zhodnotil a vyjadril spokojnosť s podporou hokejových fanúšikov, ktorí sa už nejeden rok pokladajú za najlepších na Slovensku.

10medailisti

Slávnosť pokračovala autogramiádou, počas ktorej sa súťažilo o hodnotné ceny. Súťažilo sa v hľadaní modrých vecí (teda farieb klubu) a v znalosti hokejových pokrikov. Najhodnotnejšia cena bol dres s podpismi hokejistov. Išlo o súťaž vedomostí o extralige, znalosť mien hokejistov a pod. Dres napokon po vyrovnanom boji vyhral mladý chlapec, ktorý však podľa množstva fanúšikov moderátorku oklamal.

Autogramiáda trvala približne dve hodiny. Riaditeľ klubu Ján Plandora v rozhovore skonštatoval, že sezónu hodnotí ako úspešnú a otázka financií je na dobrej ceste k vyrovnaniu dlhov. Niektorí hráči zostávajú, iní nie, avšak s príchodom veľkých mien do tímu sa zatiaľ nepočíta. ,,Zavolal by som kohokoľvek, ale v súčasnosti to nedovoľuje finančná situácia, preto budeme musieť udržať v klube niektorých hráčov, ktorí presvedčili,” dodal Plandora.

 Autor článku a fotografií: Roman Martiška

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.