Student Regata 2013

regata-plagat-2013Študentská organizácia mc2 Vás pozýva na hustý týždeň na mori, kde sa budete naplno zabávať a relaxovať na krásnych plachetniciach. Jachtárske znalosti a zručnosti nepotrebujete, stačí vám dobrá nálada a chuť zažiť niečo nové. Spolu s posádkou sa bude plaviť aj skúsený kapitán, ktorého zabezpečí usporiadateľ regaty.

Pripravený je bohatý program a skvelé ceny. Po príchode do Splitu, jedinečného mesta jachtárskej turistiky sa ubytujeme na lodiach a zoznamovaním posádok zahájime regatu. Druhý deň naberieme ten správny kurz a navštívime tri nádherné ostrovy – Veľký Drvenik, Malý Drvenik a Šolta. Vychutnáme si skryté zátoky s krásnymi plážami, dedinky s typickými krčmičkami a príjemnými terasami. Aby sme nedostali úpal, organizátor sa počas celej akcie bude zodpovedne starať o pitný režim. Čaká vás aj skákanie z lode do priezračného mora alebo sa necháte len tak ťahať na lanách po mori za jachtou.

Tretí deň nás čaká vápencový ostrov Brač, z ktorého je nádherný výhľad na ostrovy Hvar a Korčula. Začneme preplavbou zo Šolty cez úžinu Splitske vrata (úžina medzi ostrovmi Šolta a Brač) a zdokonalíme sa v plachtení. Zakotvíme blízko legendárneho mysu Zlatni rat pri známom letovisku Bol, ktorý je rajom pre surferov a milovníkov vodných športov. Toto miesto je považované za najkrajšiu pláž Jadranu. Ďalšiu noc strávime v robinzonskom štýle na bójkach v čarovnej zátoke Lučice. Potom preplachtíme na ostrov Hvar. Pri tomto slnečnom ostrove s príjemnou klímou odštartujeme prvú súťažnú etapu Študentskej regaty a po chutnom obede si užijeme kúpanie a šnorchlovanie v krištáľovo čistej vode v zátoke Luka Tiha. Večer strávime v originálnom kamennom mestečku Stari Grad, kde sa pretancujeme až do ďalšieho rána.

Druhú súťažnú etapu si vychutnáme v okolí Paklených ostrovov. Najväčší ostrov Sveti Klement je pomenovaný podľa patróna námorníkov. V chránenej, na sever orientovanej zátoke Palmižana sa nachádza jachtársky prístav ACI Marina Palmižana, z ktorého sa dostaneme pešo za pár minút cez kaktusový hrebeň s nádherným výhľadom do vyhľadávanej zátoky Vinogradišće. Ďalší výtet bude na ostrov Vis, kde večer zakotvíme na bójkach v nádhernej zátoke Stončica a užijeme si nočné kúpanie a diskotéku na pláži. Nevynecháme ani obľúbenú súťaž na gumových člnoch, tak si začnite už teraz pripravovať tú najlepšiu stratégiu.

Typická dalmatínska atmosféra, veľa zábavy, kopa veselých ľudí a výborné miestne nápoje vás dobijú tou správnou energiou. Noví priatelia, zážitky a skúsenosti vám zostanú navždy.

Ďalšia etapa prihlasovania trvá už len do konca apríla, tak neváhajte navštíviť stránku www.studentregata.sk

autor článku: Ľuboš Majer

zdroj fotografií: archív Student Regata