Paniku vystrieda IQ v logickom bludisku PanIQ Room

logo PanIQ RoomNapadlo vám niekedy pri sledovaní thrilleru o ľuďoch uväznených v logických labyrintoch, aké by asi bolo ocitnúť sa na ich mieste? Prebrať sa v neznámej miestnosti a iba pomocou nenápadných indícií a vlastného rozumu sa dostať z tohto bludiska plného životu nebezpečných pascí do bezpečia? Od februára si takúto situáciu môžete prežiť na vlastnej koži, a to priamo v Nitre.

SÚŤAŽ: VYHRAJTE SKUPINOVÝ POUKAZ DO PANIQ ROOM

Logické hry sa v poslednom období stávajú čoraz populárnejšími, o to viac, ak je v stávke ľudský život. Priaznivcov si teda našli najmä „room escape” pc hry, ktoré však hráčom nikdy nedokázali dať pocit priamej účasti na dobrodružstve. Až keď sa ocitnete uprostred arény, dokážete si naplno uvedomiť dôležitosť ľudskej duchaprítomnosti a vynaliezavosti a ukáže sa váš pravý charakter. Práve preto na Slovensku vznikol prvý labyrint, ktorý vám poskytne reálnu skúsenosť takéhoto uväznenia.

PanIQ Room ako vo svojom názve, tak i v samotnom priebehu hry skrýva zmes paniky a zapojenia hráčskeho IQ, čo „úniku” dodáva potrebný adrenalín. „Počas jednej zahraničnej cesty  som mal možnosť vyskúšať si podobnú zábavku a keďže už predtým som sa živil organizovaním teambuildingových akcií cez paintballzone.sk a airsoftzone.sk, začal som pátrať po tom, či niečo podobné existuje aj na Slovensku,” opisuje svoju cestu k jedinečnému nápadu zakladateľ Jozef Illés. Vybudoval teda arénu, ktorá na rozdiel od počítača dáva hráčom tzv. flow pocit, kedy si vyslobodenie vyskúšajú na vlastnej koži. A aby sa pre návštevníkov nestala len jednorazovou záležitosťou, princíp hry a celé bludisko plánuje po niekoľkých mesiacoch meniť.

Prvá aréna je postavená na príbehu, podľa ktorého sa vy ako partia priateľov nedopatrením ocitnete v byte vraha, ktorý podobné vlámačky rieši svojským spôsobom – dá vám šancu na únik, no bude pekelne okorenená množstvom hlavolamov a obmedzená iba na jednu hodinu. A po jej uplynutí… vás síce nebude čakať vrah pripravený trestať, no určite budete bohatší o poznanie charakterov vašich priateľov i seba samých.

PanIQ Room

Labyrint vyrástol v staršej administratívnej budove v nitrianskom areáli IDEA. „Nitru som si vybral kvôli tomu, že je to krajské a zároveň univerzitné mesto,” ozrejmuje Illés. „Zaujal ma najmä druhý spomínaný aspekt, keďže ešte zo svojich študentských čias poznám ten pocit, keď si človek potrebuje oddýchnuť od kníh, chce byť s kamarátmi a zažiť nejaké dobrodružstvo.” Práve na to je projekt PanIQ Room ako stvorený, keďže je určený pre kolektívy od dvoch do piatich ľudí. O vyslobodenie z izby sa určite nemôžu pokúšať jednotlivci, keďže princíp jednotlivých úloh je založený na nevyhnutnej spolupráci. Práve vďaka tomu izba odhalí, kto dokáže byť kolektívnym hráčom a kto kope iba sám za seba.

PanIQ Room je ideálnym miestom pre teambuildingové akcie zamerané na rozvoj pracovného tímu. Hľadanie cesty von môže odhaliť doposiaľ neprejavené stránky osobností, čo je pre mnohých ešte väčšia odmena ako dobrý pocit z vylúštenia hádanky skrytej v bludisku. Hlavnou výzvou však zostáva nájsť cestu von a stihnúť to v časovom intervale 60 minút, po ktorých sa síce netreba báť masového vraha, ale pocit nespokojnosti z neúspechu vás môže zožierať natoľko, že sa do PanIQ Room budete chcieť vracať, kým ho nepokoríte.

Viac informácií o dobrodružstve a rezervácii sa dozviete na stránke PanIQ Room alebo na Facebooku.

autorka článku: Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

One thought on “Paniku vystrieda IQ v logickom bludisku PanIQ Room

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.