Šperk náš každodenný: Handmade čelenka

čelenka 1Pomaly sa blíži leto, ku ktorému nepochybne patria šaty, sukne a oslavy. Každá žena chce byť krásna a originálna i počas teplých mesiacov, a preto vám Občas nečas ponúka jednoduchý návod na korálkovú čelenku, ktorá skrotí “vietor vo vlasoch” a vyčarí z vás dámu. Stačí dobrá nálada, trpezlivosť a zopár drobností, ktoré zoženiete v každom hobby obchode.

ČÍTAJTE O AUTORKE: Šperk náš každodenný

Kompletná ponuka na Facebooku TU

Ako na to?

Na výrobu nebude potrebné nič zložité ani drahé. Zožeňte si čelenku, korálky v ľubovoľnej farbe (najlepšie sú brúsené v dvoch veľkostiach),drôt vo veľkosti 0,1 alebo 0,2 mm, stuhu a dobré lepidlo alebo lepiacu tavnú pištoľ.

celenka-foto-01

Korálky ponavliekame na drôtik a v rôznych vzdialenostiach od seba drôtik zatáčame (obr.1).

celenka-foto-02

Týmto spôsobom si vytvoríme niekoľko korálkových šnúrok. Konce šnúrok spojíme a obmotáme okolo čelenky (obr.2). Netreba sa báť nepekného vzhľadu, konce sa nakoniec prekryjú stuhou.

celenka-foto-03

Korálkové stuhy pripevňujeme na čelenku drôtikom (obr.3). Ak máme všetky šnúrky pripevnené, konce obmotáme, presne tak ako na začiatku, a prebytočné drôtiky odstrihneme.

celenka-foto-04

Posledným krokom je prekrytie drôtu stuhou. Stuhu prilepíme na čelenku a postupným otáčaním prekryjeme drôt (obr.4).

celenka-foto-05

Počkáme, kým lepidlo zaschne, a hurá do vlasov!

autorka článku a fotografií: Kristína Dojčánová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.