Výbuch v Prahe alebo čo by ste na Erazme NEmali zažiť

Výbuch v PraheEšte ako malí školáčikovia sme každodenne rumázgali, keď sme museli vstávať do školy, a so slzami v očiach sme sa modlili za to, aby škola do rána zhorela alebo explodovala. Lenže, čo ak sa vaše „želanie” splní o pár rokov neskôr a škola naozaj vybuchne?

Chladné jarné pondelkové ráno a na vás čaká test z angličtiny, na ktorý ste sa pár dní (a nocí) poctivo pripravovali (Karlovka, vole). Nechcete si dávať načas, veď aká by to bola hanba prísť na svoj prvý erazmácky zápočet neskoro, hlavne keď je o vás všeobecne známe, že dochvíľnosť nie je vašou silnou stránkou.V triede si sadnete doprostriedku, aby ste v prípade núdze mohli odpisovať zľava i sprava.

Pár minút do začiatku testu. A v tom to príde. Rana ako z dela, zarinčanie skla. Prvé, čo vám a vašim spolužiakom napadne, je ukryť sa pod lavice. Hlavou vám preblysne: „Zomriem tu?” Nikto nemá ani len tušenie, čo sa deje. Príde ďalší výbuch alebo nie? Rýchlo sa preplazíte smerom k dverám a vybehnete z budovy. O pár minút v zničenej budove niet ani nohy. Zmätene sa dívate na ľudí, postávajúcich pred školou. Medzi nimi sú aj ranení, pohľad na ktorých skutočne zabolí.

Výbuch v Prahe 2

Stanovisko polície je jednoznačné: masívny výbuch plynu v neďalekej Divadelnej ulici. Budovu univerzity okamžite evakuovali, pretože hrozilo nebezpečenstvo ďalšieho výbuchu. Hoci si všetci svoje veci nechali v zapečatenej triede, tešíte sa, že sa vám a vašim kamarátom nič nestalo. A tak namiesto zapíjania prvej zdolanej erazmáckej skúšky idete osláviť svoje „druhé narodenie” do neďalekej krčmy… Viva la Erazmus!

autorka článku: Tatiana Uličná
zdroj fotografií: Vojtěch Soudný

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.